Czytaj z Legimi i wspieraj WOŚP

Podobnie jak w poprzednich latach Legimi włącza się w działania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem udostępnionych zostało bezpłatnie 20 ebooków i synchrobooków ®. Każdy przeczytany lub odsłuchany egzemplarz oznacza wpłacenie przez poznańską firmę 10 zł na rzecz WOŚP. Projekt realizowany jest wspólnie ze Sztabem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Tarnowie Podgórnym.

Na stronie www.legimi.pl/wosp każdy może wybrać 1 tytuł z przygotowanej wspólnie z wydawcami kolekcji i dodać na swoją półkę w bezpłatnej aplikacji Legimi, dostępnej na smartfony i tablety (Android, iOS), komputery (Windows) i czytniki ebooków (inkBOOK oraz PocketBook). Do dyspozycji są zarówno ebooki, jak i synchrobooki ® (ebook + czytany przez lektora audiobook, z możliwością swobodnej zmiany formatu). Przeczytanie lub odsłuchanie książki oznacza przekazanie przez firmę 10 zł na rzecz 31. Finału WOŚP. Aby wziąć udział w akcji, należy dodać tytuł na półkę do końca lutego, natomiast czytać i słuchać można również po tym terminie.

Od lat staramy się, na miarę naszych możliwości, wspierać aktywność WOŚP. Tym razem działamy jednak w znacznie większej skali i tak naprawdę tylko od zaangażowania czytelniczek i czytelników zależy, jaką kwotę będziemy w stanie przekazać Orkiestrze. Zachęcamy zatem gorąco do lektury i za naszym pośrednictwem, pomagania – komentuje Mikołaj Małaczyński, prezes Legimi.

Wśród udostępnionych tytułów znajdują się m.in. publikacje tak znanych autorów i autorek jak Emily Henry, Mariusz Szczygieł, ks. Jan Kaczkowski i Weronika Gogola. Pełna lista znajduje się pod adresem www.legimi.pl/wosp.

W dniu Finału WOŚP (29 stycznia), w hali OSiR w Tarnowie Podgórnym otwarta będzie  strefa czytelnicza, zaaranżowana przez miejscową Bibliotekę Publiczną Gminy Tarnowo Podgórne. Wolontariusze, wolontariuszki i wszyscy goście będą mogli odpocząć na pufach, oddając się lekturze zgromadzonych na regałach książek (tematyka dominująca: zdrowy styl życia). W strefie będzie można zapoznać się również e-publikacjami z Legimi.

To nie koniec wspólnych działań Legimi i WOŚP w ramach 31. Finału. Podobnie jak w latach ubiegłych, poznańska firma wystawiła bowiem na aukcję dożywotni dostęp do abonamentu bez limitu. Subskrypcję można licytować pod tym linkiem: https://allegro.pl/oferta/dozywotni-dostep-do-abonamentu-legimi-13143351114.

0Shares