Coś takiego przyszło do mnie pocztą…

Startuje konkurs dla autorów najciekawszych w polskim Internecie stron poświęconych literaturze pięknej – Blog z książkami. Jesteśmy przekonani, że na styku tekstu tradycyjnego i wirtualnego świata powstają inspirujące materiały dotyczące pisarstwa. Konkurs nie ogranicza się jedynie do oceny nadesłanych stron – dla uczestników przewidzieliśmy zadania i przygotowaliśmy Bank książek, z którego będą wybierać publikacje do recenzji. Najlepsi blogerzy zostaną zaproszeni na 18. Europejski Port Literacki Wrocław, wtedy też odbędzie się finał projektu. Nagroda główna to 5 tysięcy złotych. Zapraszamy do udziału w konkursie!

PISZ BLOGA I ZGARNIJ 5 TYSIĘCY ZŁOTYCH!
Startuje konkurs dla autorów najciekawszych w polskim Internecie stron poświęconych literaturze pięknej – Blog z książkami. Jego celem jest wyłonienie literackiego bloga roku oraz zachęcanie innych czytelników do tworzenia swoich dzienników lektur. Projekt jest częścią literackiego programu Europejskiej Stolicy Kultury 2016.  Nagroda główna to 5 tysięcy złotych.
Jesteśmy przekonani, że na styku tekstu tradycyjnego i wirtualnego świata powstają inspirujące materiały dotyczące literatury pięknej. Przez Blog z książkami chcemy pokazać, że Internet wypełniony jest ciekawymi, wartymi uwagi treściami o pisarstwie.
Blog z książkami różni się od tradycyjnych projektów poświęconych blogom – nie chcemy ograniczyć się jedynie do oceny nadesłanych stron przez jurorów, lecz zachęcić internautów do wspólnego tworzenia i zabawy, recenzowania, realizacji zadań, kręcenia spotów a nawet do uczestnictwa w Festiwalu.
Aby wziąć udział w konkursie, należy do 7 grudnia zgłosić swój blog wypełniając formularz dostępny na stronie projektu. Warto zauważyć, że mogą to być zarówno strony istniejące w sieci od dawna, jak również te założone specjalnie dla uczestnictwa w konkursie – jednak w chwili zgłoszenia musi się na nich znajdować co najmniej 5 wpisów.
Do drugiego etapu zostanie zakwalifikowanych 50 osób, które będą rezerwować maksymalnie 6 książek do zrecenzowania. Przy konkursie współpracują z nami najważniejsze polskie wydawnictwa, dlatego w Banku książek obok pozycji Biura Literackiego znalazły się publikacje Wydawnictwa Czarne, Spółdzielni Wydawniczej
„Czytelnik”, Korporacji Ha!art, Wydawnictwa Karakter, WBPiCAK oraz Wydawnictwa Znak.
W ostatnim, trzecim etapie weźmie udział 5 do 10 najlepszych zdaniem jurorów blogów, którzy dokonają wyboru stron konkursowych biorąc pod uwagę realizację zadań obowiązkowych oraz dodatkowych. Szczegółowy spis oraz punktację można znaleźć na stronie konkursu w portalu www.portliteracki.pl.
Wyzwanie, które będzie czekać na finalistów, połączy w sobie zarówno elementy multimedialne jak i recenzenckie – będzie polegać na przygotowaniu w formie wizualnej, dźwiękowej lub filmowej prezentacji książek i artystów zaproszonych na 18 edycję Europejskiego Portu Literackiego Wrocław.
Wszyscy uczestnicy trzeciego etapu zostaną zaproszeni na Port, a ich prezentacje staną się częścią festiwalowego programu. Wtedy też finaliści zaprezentują swoje prace, a jury wskaże zwycięzcę, którego blog zdobędzie tytuł Literackiego Bloga Roku, a sam autor 5 tysięcy złotych.
Swoją nagrodę przyznają także internauci – wyróżnienie w postaci bonów na zakup książek o wartości do 5 tysięcy złotych w księgarni Poezjem.pl powędruje do autora bloga, który wygra w głosowaniu publiczności.
Wyboru dokona jury w składzie: Zofia Król (wiceredaktor naczelna Dwutygodnik.com), Juliusz Kurkiewicz (sekretarz Nagrody Literackiej Nike), Radosław Wiśniewski (poeta, krytyk literacki i bloger) i Filip Zawada (poeta, prozaik, muzyk i bloger).

Też dostaliście e-maila z informacją o tym konkursie? Co o nim sądzicie? Czy ktoś z Was po przeczytaniu powyższego planuje przystąpić do konkursu? 🙂

EDIT. godz 21:30
Zanim podejmiecie decyzję o przystąpieniu do w/w konkursu, przeczytajcie sobie wpierw jeszcze tekst z bloga Ala czyta [ALICE dzięki za zwrócenie uwagi na tę stronkę]

0Shares