„Co każdy przedszkolak umieć powinien…” – Dorota Krassowska [recenzja 305]

  • Co każdy przedszkolak umieć powinien
  • Wydawnictwo: Skrzat
  • Rok wydania: 2011
  • Seria: Co każdy przedszkolak
  • Ilustracje: Dorota Krassowska
  • Oprawa: miękka szyta
  • Liczba stron: 24
  • ISBN: 978-83-7437-673-0
  • Grupa wiekowa: 3-5 lat

Co każdy przedszkolak umieć powinien (4)Przychodzi taki moment w życiu naszego dziecka, kiedy idzie ono do przedszkola. Jest to wielkie przeżycie nie tylko dla dziecka, ale również jego rodziców. Nasze pociechy zastanawiają się, jak to będzie w przedszkolu, co będą tam robić, kogo poznają. Z pewnością boją się myśli o rozstaniu z rodzicami i pozostaniu samemu wśród obcych dzieci oraz w towarzystwie pani przedszkolanki. Rodzice z kolei zastanawiają się, czy ich dziecko jest już na tyle samodzielne, aby poradzić sobie w tym nowym dla niego etapie życia. Nie jeden raz pojawi się myśl, czy aby nasz maluch potrafi wszystko, co w tym wieku potrafić powinien. I tu z pomocą dzieciom oraz ich rodzicom przychodzi seria książeczek „Co każdy przedszkolak”, w której skład wchodzi omawia dziś książeczka „Co każdy przedszkolak umieć powinien…”. Autorką tej serii jest Dorota Krassowska, doświadczona nauczycielka wychowania przedszkolnego.

Co każdy przedszkolak umieć powinien (2)Na samym początku poznajemy małą Zuzię oraz Kubusia. Razem z nimi będziemy przyglądali się ich codziennym czynnościom, które wykonują samodzielnie, bądź też z pomocą któregoś z rodziców. Prześledzimy ich rozkład dnia od momentu wstania z łóżka, aż do wieczornego ułożenia się do snu. Na każdej stronie znajdziemy kilka zdań o tym, co w danym momencie dzieci robią i od razu możemy przyjrzeć się temu na zamieszczonym kolorowym obrazku. Pod nim natomiast znajdziemy pytanie skierowane do naszych dzieci, czy one również potrafiłyby coś takiego zrobić. I tak nasze dzieci dowiedzą się m.in, w jaki sposób prawidłowo myć ząbki, jak się ubierać, co można robić oraz w jaki sposób należy zachowywać się w przedszkolu. To bardzo fajny sposób na uświadomienie naszym dzieciom tego, jak dużo już wiedzą i potrafią. A jeśli jeszcze z czymś mają problemy z pewnością nadrobią to w najbliższym czasie.

Sama jestem mamą pięcioletniej dziewczynki. W tym roku moja córka poszła po raz pierwszy do przedszkola. Wiem, jakie to przeżycie zarówno dla niej, jak i dla mnie. Dlatego cieszę się, że na naszym rynku można dostać tak ciekawe książeczki jak ta autorstwa Doroty Krassowskiej. Z ich pomocą przedszkolny start będzie z pewnością łatwiejszy zarówno dla dzieci, jak i ich rodziców. Polecam!

Moja ocena: 5/6

Skrzat2

Inne książeczki z tej serii:

„Co każdy przedszkolak wiedzieć powinien…”
„Co każdy przedszkolak odczuwać może…”
„Jak każdy przedszkolak bawi się i uczy…”

0Shares