„Carnet de coloriage. Coloring book Malbuch” – Ludovic Jacqz (Blok do kolorowania. Ptaki)

No i masz. Kolejna kolorowanka zawitała w moim domu. Tym razem dzieło francuskiego ilustratora Ludovica Jacqz’a (tak to się odmienia?, w razie czego poprawcie mnie w komentarzu) „Carnet de coloriage. Coloring book Malbuch”, które u nas spotkać można pt „Blok do kolorowania. PTAKI”. Otrzymałam ją w ramach współpracy z księgarnią Decomade, za co jeszcze raz dziękuję 🙂

Blok ten nie jest zbyt duży, bowiem jest formatu 20×20 cm. Ale to dobrze! Czemu? Spokojnie zmieści się w torebce (z wyłączeniem kopertówek, ale to chyba oczywiste). Można go więc z powodzeniem zabrać ze sobą i kolorować w wolnej chwili – np siedząc w kolejce u lekarza, albo w przerwie w pracy.

Miękka okładka skrywa 18 dwustronnie zadrukowanych kartek. Motywem przewodnim kolorowanki są ptaki. Znajdziemy tu ich różnych przedstawicieli: papużki, pawie, tukany, flamingi i inne (nie jestem ornitologiem, nie znam się na gatunkach, więc więcej nie wymienię 😉 ) w przeróżnej scenerii – w gęstym lesie, na gałązkach czy nad wodą. Niektóre obrazki są dość proste do pokolorowania, inne wymagają niestety większego skupienia, cierpliwości oraz czasu.

Co ważne! Papier jest dość gruby i sztywny. Bezproblemowo zniósł mój nawyk zbyt mocnego dociskania kredek podczas kolorowania. Nic a nic nie przebiło na drugą stronę, ani w żaden sposób jej nie odkształciło. A to cieszy, naprawdę. Z cienkopisami czy mazakami nie kombinowałam, gdyż ich po prostu nie używam do wypełnienia grafik kolorem. Uznaję jedynie kredki. A te miały tu ładne pole do popisu. Papier fajnie przyjmuje kolor, nie trzeba zapełniać jednego miejsca kilkukrotnie, by dokładnie wypełnić je barwą.

Muszę przyznać, że jestem zadowolona z tej kolorowanki. Choć wygląda tak niepozornie, zapewni wiele godzin czystej zabawy. Więc jeśli lubicie kolorować, powinniście zwrócić uwagę na ten tytuł 🙂

Moja ocena: 5/6

Tytuł oryginalny: Carnet de coloriage. Coloring book Malbuch
Wydawnictwo: Clairefontaine
Rok wydania: 2015
Oprawa: miękka
Ilustracje: Ludovic Jacqz
Liczba stron: 36
ISBN: 3329680975048

Decomade

Spróbowałam swoich sił – chyba źle nie wyszło, jak myślicie? 😀

Carnet de Coloriage (7)

Poniższy filmik pozwoli Wam zajrzeć do wnętrza kolorowanki 🙂

4Shares