„Barbie. Gwiezdna przygoda” – Victoria Saxon

Jeśli twojemu dziecku doskwiera nuda, niech czym prędzej sięgnie po tę książkę! Główna bohaterka zabierze je w prawdziwą gwiezdną podróż, do samego serca galaktyki, by tam uczynić wszystko, co konieczne, aby uratować niebo przed utratą jego blasku…

Historia rozpoczyna się na planecie Para-Den, na której mieszka Barbie – młoda, śliczna dziewczyna o wielkim sercu i niezwykłym darze. Potrafi ona bowiem, za pomocą siły umysłu, przenosić przedmioty. I choć umiejętność ta wymaga od niej sporo wysiłku i koncentracji, pozwala czynić wiele dobra.

Barbie Gwiezdna przygoda (4)

Pewnego dnia do jej ojca przychodzi bardzo ważny list. Jego nadawcą jest bowiem król Constantin, który chce, aby Barbie przybyła do jego zamku, aby wziąć udział w specjalnej misji. Na miejscu okazuje się, że nie jest sama. Wybranych zostało kilku rekrutów ze względu na ich wyjątkowe umiejętności.

Barbie Gwiezdna przygoda (5)

Król wierzy, że z ich pomocą uda mu się na nowo wskrzesić gwiazdy, które od jakiegoś czasu, nie wiedzieć czemu, zaczęły gasnąć. Jest przekonany, że to on jest tym, który zgodnie z przepowiednią, zdolny jest powstrzymać ten proces. Czy ma rację?

Wkrótce Barbie, stając na czele reszty grupy wybranych, wyrusza w gwiezdną podróż…

Barbie Gwiezdna przygoda (6)

Czy ich misja zakończy się sukcesem? Przekonajcie się sami!

Sięgnijcie po tę pięknie wydaną książkę, pełną wielobarwnych ilustracji, i weźcie wraz z Barbie udział w misji, od której zależeć będzie, czy gwiazdy na powrót zaczną tańczyć i rozświetlą niebo. Spotkajcie robota Artemisa, zapoznajcie się z królewskim planem na obudzenie gwiazd, przyjrzyjcie się z bliska niesamowitym stworzeniom, o jakich dotąd nigdy nie słyszeliście, a które – jestem tego pewna – zachwycą nie jedno dziecko. Dowiedzcie się, od czego tak naprawdę zależy bycie dobrym liderem i gdzie należy szukać odpowiedzi na dręczące nas pytania. Niechaj rozpocznie się przygoda!

Moja ocena: 5/6

Tytuł oryginalny: Barbie Starlight Adventure
Tłumaczenie: Adrianna Zabrzewska
Wydawnictwo: Egmont
Rok wydania: 2016
Seria/Cykl: Opowieść Filmowa
Oprawa: twarda
Ilustracje: Mattel Artists
Liczba stron: 40
ISBN: 978-83-281-1206-3
Grupa wiekowa: 3-7

Egmont

0Shares