„Atlas świata My Little Pony” – Adrianna Zabrzewska

Jeśli twoje dziecko jest fanem serialu telewizyjnego My Little Pony, książka „Atlas świata My Little Pony” Adrianny Zabrzewskiej od wydawnictwa Egmont powinna być jego absolutnym must have, pozycją, która po prostu musi zagościć na jego półce. Zwłaszcza, że jest to doprawdy ekskluzywne wydanie, które nie tylko pięknie prezentować się będzie w domowej biblioteczce, ale też stanowić będzie idealny prezent dla każdego małego miłośnika kucyków.

„Atlas świata My Little Pony” posiada twardą okładkę i jest, co tu dużo mówić, naprawdę dużą książką – o wymiarach 37,5 x 28 cm. Z tego też względu, a także z uwagi na jej wagę, najlepiej przeglądać ją leżąc sobie na łóżku bądź podłodze, gdy jest na niej płasko rozłożona. Do książki tej dołączona została gumowa, zdobiona brokatem figurka Spike’a, gdyż to właśnie on – ten mały, uroczy smok, będący towarzyszem Twilight Sparkle i jej przyjaciółek podczas wielu ich wypraw i misji do wypełnienia, zwiedził naprawdę całe mnóstwo najprzeróżniejszych miejsc i zakątków Equestrii, po których to w „Atlasie świata My Little Pony” będzie właśnie oprowadzał małego czytelnika – jako jego przewodnik.

Świat Equestrii jest naprawdę wielki. Nie udało się dotąd zwiedzić jego wszystkich zakątków. Jednak te najbardziej znane i rozpoznawalne zostały uwzględnione przez naszego drogiego Spike’a i przedstawione przez niego w niniejszym Atlasie.

Naszą podróż u boku Spike’a rozpoczynamy od Ponyville – prawdopodobnie najcieplejszego i najprzytulniejszego miasteczka w całej Equestrii, miejsca wyjątkowo bliskiego sercu małego smoka, gdyż to właśnie je nazywa swoim domem i gdyż to w nim poznał Rarity, którą – jak wiecie – po prostu uwielbia. Zajrzymy tu więc m.in do Cukrowego Kącika, Cloudominium, na Farmę Sweety Apple i do Bazy Znaczkowej Ligi. Dalej przeniesiemy się do Lasu Everfree i Chatki Zecory, Cloudsdale  i Akademii Wonderdolts, Canterlotu i Szkoły dla Utalentowanych Jednorożców, na stadion w Kryształowym Królestwie, zwiedzimy ulice i hotel Manehattanu. Zobaczymy, co się dzieje w wiosce bryzusiów, Smokolandii i Griffonstone. A to zaledwie część tego, co czeka na małych podróżników chcących wybrać się w podróż po bajecznej Equestrii – krainie magii i przyjaźni!

W każdym z tych miejsc spotykamy znanych i lubianych bohaterów serialu o kucykach – m.in Twilight Sparkle, Applejack, Pinkie Pie, Rarity, Rainbow Dash, babcię Smith, Big Macintosha, Zecorę i wielu, wielu innych – w zależności od tego, do którego zakątka Equestrii akurat trafiliśmy. Widzimy, co w danym momencie porabiają, a także dowiadujemy się wielu interesujących historyjek i ciekawostek na ich temat.

Zachwycająca jest szczegółowość wszystkich miejsc przedstawionych w „Atlasie świata My Little Pony”. Na każdej jego stronie dzieje się naprawdę dużo, a mimo to każdy zadbano o każdy najdrobniejszy element, który oddany został z dbałością o najmniejszy detal. Ilustracje wykonane przez Justynę Trzaską pełne są barw i emocji, po prostu miłe dla oka.

Jak widać „Atlas świata My Little Pony” to niebywała przygoda dla małego miłośnika świata kucyków. Dlatego też gorąco polecam waszej uwadze ten tytuł. Gwarantuję, że wasze dziecko spędzi wiele przyjemnych chwil na podróżowaniu wraz ze Spike’m po świecie Equestrii i będzie się przy tym świetnie bawić.

Moja ocena: 5/6

Wydawnictwo: Egmont
Rok wydania: 2017
Seria/Cykl: My Little Pony
Oprawa: twarda
Format: 37,5 x 28 cm
Ilustracje: Justyna Trzaska
Liczba stron: 96
Dodatki: figurka Spike
ISBN: 978-83-281-2068-6


10Shares