Angielski Multipakiet. Kompletny kurs dla początkujących

Należę do tego nieszczęsnego pokolenia, które w szkole zmuszone było uczyć się j. rosyjskiego. W późniejszych latach doszedł mi dodatkowo niemiecki. Ani do jednego, ani do drugiego języka nigdy nie pałałam miłością, więc moja nauka, mimo że na świadectwach i maturze widniały wysokie noty, zakończyła się zgodnie z zasadą 3Z – Zakuć, Zdać, Zapomnieć. Może to wyda się Wam dziecinne, ale po prostu szczerze zazdroszczę kolejnym rocznikom tego, że w ich programie nauczania znalazł się j. angielski. Mnie nauka tego jakże potrzebnego w dzisiejszych czasach języka po prostu ominęła. Nad czym boleję od lat.

Ale! Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Podobno na naukę nigdy nie jest za późno, więc mając na karku 30-stkę z małym okładem postanowiłam wziąć byka za rogi i rozpocząć samodzielną naukę angielskiego. Szczerze wierzę w to, że dobre chęci oraz fakt, że jestem uparta jak osioł przyczynią się do tego, że uda mi się sprostać wyzwaniu i osiągnąć upragniony cel.

Na naszym rynku dostępnych jest doprawdy wiele materiałów do samodzielnej nauki języków obcych. Szczerze mówiąc jest tego tyle, że człowiek oczopląsu dostaje nie wiedząc, po co powinien sięgnąć. Podobnie jest i ze mną, dlatego też zdecydowałam się wypróbować kilka różnych metod, by sprawdzić, która z nich będzie dla mnie najodpowiedniejsza. Doszłam do wniosku, że sięgnięcie po nową edycję zestawu „Angielski. Multipakiet. Kompletny kurs dla początkujących” od wydawnictwa EDGARD powinno wyjść mi na dobre z uwagi na to, że jest to zestaw naprawdę bogaty i pozwalający na kompleksową naukę tegoż języka od poziomu początkującego do średnio zaawansowanego (A1 – B1).

W Multipakiecie znajdziemy:
– 3 książki
– 4 CD + CD MP3
– Program multimedialny

Angielski multipakiet (1)

Książka „Angielski. Kurs podstawowy” wraz z dwiema dołączonymi do niej płytami CD zawiera łącznie 12 lekcji (np „Podstawowe zwroty i wyrażenia”, „Liczebniki,dni tygodnia, pory roku i czas”, „Wakacje, czas wolny i hobby”, „Wypadki, nagłe zdarzenia, pomoc”), które pozwolą nam opanować 1500 podstawowych słów oraz zwrotów. To wydanie wzbogacone zostało o dodatkowe ćwiczenia leksykalno – gramatyczne, popularne idiomy angielskie oraz specjalne sekcje dla osób ambitniejszych. Fajnym dodatkiem są też zamieszczone na końcu każdej z lekcji ciekawostki dotyczące różnych aspektów życia w takich krajach jak Wielka Brytania, Irlandia czy Stany Zjednoczone, a także zadania, które pozwalają nam sprawdzić, w jakim stopniu udało się nam opanować dany materiał. Nie zabrakło też tabel z czasami oraz czasownikami nieregularnymi, a także klucza odpowiedzi do wszystkich ćwiczeń.

Druga książka – „Angielski. Niezbędne zwroty i wyrażenia 1” jest już pozycją skierowaną do osób znających język angielski na poziomie średnio zaawansowanym. Również i do niej dołączone zostały dwie płyty CD, na których znajdziemy nagrania wszystkich słówek (w wykonaniu rodowitych Brytyjczyków), zwrotów oraz zdań zamieszczonych wewnątrz książki. Podobnie jak w przypadku pierwszej książki tak i tutaj na końcu każdej lekcji będziemy mogli sprawdzić swoją wiedzę rozwiązując specjalnie przygotowane w tym celu różnego typu ćwiczenia. 17 lekcji tematycznych pozwoli nam opanować ponad 750 słówek oraz wyrażeń niezbędnych do swobodnego porozumiewania się w języku angielskim.

Ostatnia książka, czyli „Angielski w ćwiczeniach” skierowana jest zarówno do osób początkujących jak i średnio zaawansowanych, które w aktywny sposób będą mogły poszerzać swoją wiedzę poprzez wzbogacanie zasobu słownictwa z języka angielskiego na poziomie A1 i A2 z elementami B1. Umożliwi im to ponad 200 różnego rodzaju ćwiczeń, które odnajdą w 14 działach tematycznych. Mamy do dyspozycji m.in krzyżówki, diagramy, zadania logiczne, wskazywanie prawdy i fałszu, łączenie wyrazów w zwroty czy układanie zdań z rozsypanki wyrazów. Oczywiście na samym końcu książki znajdziemy odpowiedzi oraz podpowiedzi, w jaki sposób należało rozwiązać dane zadanie.

Na ostatniej płycie znajdziemy blisko 6 godzin nagrań oraz pliki w formacie PDF z gramatyką oraz czasami w ćwiczeniach. Jednakże tym, co jest na niej najważniejsze, to multimedialny program. Został on podzielony na 12 grup tematycznych, które odpowiadają poszczególnym lekcjom Audio Kursu, przy czym należy traktować je jako uzupełnienie nauki, służące do powtarzania i utrwalania materiału opanowanego dzięki pracy z innymi składowymi Multipakietu. Każda z grup umożliwi nam nie tylko naukę słówek, ale też wykonanie różnego typu interaktywnych ćwiczeń. zagranie w gry, czy wykonanie sprawdzających naszą wiedzę testów. Systematycznie korzystanie z niego pozwoli doskonalić prawidłową pisownię oraz wymowę, a także rozumienie ze słuchu.

Angielski multipakiet (5) Angielski multipakiet (6)

Muszę przyznać, że zestaw ten miło mnie zaskoczył. Jest przemyślany i dopracowany. I co najważniejsze – tani! Bo cóż to jest nie całe 60 zł za tak bogaty i kompleksowy zestaw materiałów do nauki języka obcego? Bez dwóch zdań wart jest wydanej na niego każdej złotówki. Zdecydowanie polecam!

Moja ocena: 6/6

Wydawnictwo: EDGARD
Rok wydania: 2014
Poziom: A1-B1
Oprawa: box
Liczba stron: 376
ISBN: 978-83-7788-423-2

bonito-pl

1Shares