Angielski FISZKI Gramatyka dla początkujących

Chcąc dobrze opanować język obcy nie wystarczy nauczyć się samych słówek. Żeby zrozumieć występujące pomiędzy nimi zależności, ich funkcjonowanie w zdaniach i inne niuanse konieczne jest poznanie zagadnień gramatycznych. I w tym miejscu gorąco polecam wszystkim osobom rozpoczynającym samodzielną naukę języka angielskiego, jak i tym, które już się go uczyły, a chcą sobie pewne rzeczy odświeżyć, zestaw „Fiszki. Gramatyka dla początkujących” od wydawnictwa Cztery Głowy. Materiał w nim zebrany pozwala na opanowanie angielskiej gramatyki na poziomie zaawansowania A1 oraz częściowo na poziomie A2.

Zestaw „Fiszki. Gramatyka dla początkujących” składa się z:

Fiszki Gramatyka 1

  • 250 dwustronnych, usztywnionych kart, które zawierają w sumie 47 zagadnień gramatycznych. Podoba mi się nie tylko ich wykonanie, ale przede wszystkim to, że zamieszczone na nich tabelki, pogrubienia czy innego typu oznaczenia sprawiają, że całość jest naprawdę przejrzysta, co bardzo usprawnia naukę. Dodatkowo fajnym elementem tych kart są umieszczone w górnym rogu gwiazdki odpowiadające temu, które zagadnienie jest konieczne do opanowania, a które np stanowi ciekawostkę dla ambitniejszych osób, chcących w maksymalny sposób poszerzyć swoją wiedzę na poszczególny temat.
  • Książeczki z ćwiczeniami zawierającej w sumie ponad 70 zadań wraz z kluczem odpowiedzi, które doskonale uzupełniają naukę z kart pozwalając nam sprawdzić stopień opanowania danego materiału.
  • Ruchomych, kolorowych przekładek – „Uczę się”, „Powtarzam”, „Umiem” – znanych wszystkim miłośnikom fiszek z systemu powtórzeń MEMOBOX, które jeszcze bardziej usprawniają naszą naukę i unaoczniają poczynione przez nas postępy.

Fiszki Gramatyka 3

 

  • Testu kontrolnego online, który możemy przeprowadzić o tutaj wówczas, gdy jesteśmy pewni, że opanowaliśmy cały materiał zebrany w tym zestawie.
  • Czterech dodatkowych kart, dzięki którym dowiemy się m.in w jaki sposób najlepiej korzystać z zestawu oraz które przybliżają nam najważniejsze objaśnienia gramatyczne dotyczące podstawowych pojęć czy budowy zdania.

Jeśli więc zamierzacie rozpocząć samodzielną naukę języka angielskiego, albo pragniecie podszkolić swoją dotychczasową wiedzę na jego temat, to zestaw „Fiszki. Gramatyka dla początkujących” będzie dla was doskonałym wyborem – pozycją, po którą koniecznie musicie sięgnąć!

Moja ocena: 5/6

Wydawnictwo: Cztery Głowy
Rok wydania: 2014
Poziom: podstawowy (A1, A2)
Oprawa: box
ISBN: 978-83-7843-199-2

bonito-pl

0Shares