59. "Runy – magia i moc." – Robert Lichodziejewski, Szymon AugustynowiczWydawnictwo: Studio Astropsychologii
Data wydania: 2010r
Format: 100 x 140mm
Oprawa: pudełko
Ilość stron: 64
Ilość kart: 24
ISBN: 978-83-7377-402-5


Ostatnio miałam przyjemność zgłębiać tajemnice kart Tarota dzięki niesamowitej książce oraz kartom wykonanym przez Ciro Marchetti. Postanowiłam pójść za ciosem i dalej zgłębiać tajniki przewidywania przyszłości dzięki dostępnym na rynku pomocom. Tym razem postanowiłam sięgnąć po runy. Nigdy dotąd nie miałam do czynienia z tą formą wróżenia, zatem zestaw przygotowany przez Roberta Lichodziejewskiego [który stworzył karty] i Szymona Augustynowicza [autora dołączonego podręcznika] jest moim debiutanckim spojrzeniem na możliwość przepowiadania swej przyszłości za pomocą tych niesamowitych kart.

Pierwsze co rzuca się w oczy w tym wydaniu, to piękna talia 24 kart. Każda z nich wykonana jest z niesamowitą precyzją i dokładnością. Dodatkowym atutem jest z pewnością fakt, że zostały one polakierowane oraz nie wyginają się w trakcie używania – dzięki czemu z całą pewnością będą nam służyć przez bardzo długi okres czasu. Całość zapakowana jest w równie dokładnie wykonane pudełko, które dopełnia całości i sprawia, że czujemy się dumni z możliwości posiadania tak zachwycającego zestawu.

„Mój język jest mym najlepszym orężem, a intuicja doradcą.” [s. 14]

Dołączony podręcznik autorstwa pana Szymona Augustynowicza jest niepozorną pozycją, jeśli chodzi o format. Jest to doprawdy niewielka książeczka, która idealnie wpasowuje się do pudełka. Jeśli chodzi o treść, to na stronicach podręcznika odnajdziemy informacje na temat każdej karty, która znalazła się w dołączonej talii. O każdej z nich dowiemy się, jakie nosi imię oraz głoskę, jaki reprezentuje żywioł. Autor dokładnie przedstawił nam znaczenie każdej z nich – w aspekcie pozytywnym, negatywnym, którą sferę naszego życia reprezentują oraz co oznaczają jako talizmany bądź amulety. Pod każdą z nich znajdziemy dodatkowo dołączoną afirmację. Jednak odnalazłam jeden dość poważny problem związany z w/w książeczką. Jaki? Jestem osobą początkującą, jeśli chodzi o zagadnienie run. Spodziewałam się, że w zamieszczonym podręczniku otrzymam wskazówki, jak należy korzystać z tych kart, jakich układów można używać itp, itd. Jednakże tego tutaj zabrakło. Jest tylko wyjaśnione znaczenie kart bez instruktażu, jak można je wykorzystać.

Podsumowując – jest to z pewnością godna pozycja dla osób zainteresowanych formą przewidywania przyszłości za pomocą run. Obeznane z tematem osoby otrzymują cudownie wykonaną talię kart, która z całą pewnością spełni ich oczekiwania. Nie jest to jednak pozycja dla osób rozpoczynających swą przygodę z magią run przez to, że zabrakło wyjaśnienia, jak należy korzystać z dołączonych kart. Sama jestem taką osobą i zostałam postawiona w sytuacji, w której będę musiała zdobyć jakąś dodatkową książkę z dokładniejszymi wskazówkami, bądź szukać poradnika w internecie. Mimo to wszystkim zainteresowanym gorąco polecam 🙂

Moja ocena: 4/6
Za możliwość zapoznania się z tym ciekawym zestawem gorąco dziękuję:

0Shares