"30 dni z książkami" -> Dzień 21-25


 
„30 dni z książkami”
Zabawy ciąg dalszy 🙂
Dziś przebrniemy przez dni 21-25
Dzień 21
Książka, która przyniosła Ci wielką przyjemność, ale wstydzisz się przyznać, że ją czytałeś
 
„Historię życia Fanny Hill poznajemy z jej własnych ust. Razem z nią wędrujemy po osiemnastowiecznym Londynie, odwiedzając kolejne domy schadzek, towarzysząc zarówno czułym scenom miłosnym, sekretnym intrygom, jak i bardziej wyuzdanym aktom rozkoszy, opisanym z niebywałą fantazją i nienagannym smakiem, ale i z przywiązaniem do soczystego szczegółu. Z wiejskiej sieroty, której głównymi atutami są świeżość i naturalna uroda, staje się wyrafinowaną kurtyzaną, opływającą w dostatki.”
 
Wpierw widziałam film w tv na podstawie tej książki „Pamiętniki Fanny Hill”, a po obejrzeniu zapragnęłam przeczytać książkę, na której opierano się kręcąc ekranizację. A czemu się wstydzę? W sumie dziś już nie, ale czytałam tę książkę wiele lat temu, a wówczas np w moim domu krzywo się patrzyło, jeśli do ręki brałam książki o zabarwieniu czysto erotycznym.
Dzień 22
Ulubiona seria wydawnicza
Oj tutaj nie będzie jednoznacznej odpowiedzi, gdyż lubię kilka różnych serii… m.in. tę:
Dzień 23
Ulubiony romans
W zasadzie nie czytam typowych romansów. Jakoś za nimi nie przepadam. Raczej sięgam po książki określane mianem paranormal romance i pod tę kategorię można wciągnąć choćby trzy serie wampiryczne widoczne na fotkach w poprzednim pytaniu.
cykl „Dom Nocy”
cykl „Akademia Wampirów”
cykl „Wampiry z Morganville”
 
Dzień 24
Książka, która okazała się jednym wielkim oszustwem
Niestety, ale nie potrafię odpowiedzieć na to pytanie….
Dzień 25
Ulubiona biografia / autobiografia
I tu również odpowiem krótko: nie czytam książek z tego gatunku. Zwyczajnie nie interesują mnie.
Wczoraj skończyłam czytać „Nową Ziemię” Julianny Baggott i napisałam jej recenzję. Wysłałam ją wczoraj wieczór, a dziś dostałam info, że została zaakceptowana, tj nie wymaga żadnych poprawek. Teraz jedynie musimy poczekać na zgodę na jej publikację. Także uzbrójcie się w cierpliwość – już niedługo powinna pojawić się przedpremierowa recenzja książki 🙂
Premiera 9 maj 2012r
0Shares