151. "Kod Majów. Przepowiednia Majów – koniec świata 2012" – Barbara Hand Clow

Tytuł oryginalny: The Mayan Code: Time Acceleration and Awakening the World Mind
Tłumaczenie: Sylwia Tomczyk
Ilustracje: Christopher Cudahy Clow
Wydawnictwo: Studio Astropsychologii
Data wydania: 2009
Oprawa: miękka
Ilość stron: 296
ISBN: 978-83-7377-357-8

Czy jest coś bardziej przerażającego, niż wizja końca świata? Ludzkość od zawsze starała się przewidzieć kres istnienia wszelkiego życia na ziemi. Wizje były przeróżne. Jedna z nich przewidywała uderzenie meteorytu w naszą planetę, co stało by się zaczątkiem straszliwych kataklizmów. Jedno było pewne. Świat, który dotąd znaliśmy, miał przestać istnieć na zawsze. Najbardziej znaną przepowiednią końca świata jest ta stworzona przez Majów. Wielu uczonych badało ich kalendarze, wg których świat miałby się skończyć w 2012 roku. Najbardziej prawdopodobną datą miał być 21 grudnia 2012 roku. Wówczas to miała zakończyć się tzw Długa Rachuba. Jak wszyscy wiemy tego dnia nie doszło do żadnych z przewidzianych kataklizmów, a życie na ziemi biegnie dalej spokojnym rytmem, tak jak i uprzednio. Zatem pozostaje pytanie. Co tak naprawdę przewidzieli Majowie? O jakim końcu świata wspominali?

Wstęp do „Kodu Majów” stanowi wprowadzenie napisane przez Carla Johana Callemana. Jest to człowiek posiadający doktorat z biologii oraz będący ekspertem Światowej Organizacji Zdrowia w dziedzinie związanej z nowotworami. Kalendarzem Majów zainteresował się bardzo dawno, a badania nad nim rozpoczął w 1979 roku. Jest autorem takich pozycji jak „Kalendarz Majów a transformacja świadomości” czy „Rozwiązanie największej tajemnicy naszych czasów: Kalendarz Majów.”. Obecnie prowadzi również wiele wykładów na temat Kalendarza Majów na całym świecie. Barbara Hand Clow była jedną z pierwszych recenzentek książki Callemana „Kalendarz Majów”, która została opublikowana w 2004 roku przez Bear. Jego odkrycia zszokowały panią Clow i pogłębiły jeszcze bardziej jej zainteresowanie tym tematem.

A jeśli już mowa o autorce, to pracowała ona w latach 1982 – 2000 na stanowisku redaktorki w wydawnictwie Bear & Company, którego nakładem wyszło wiele książek znamienitych autorów zajmujących się tematyką Kalendarza Majów oraz prowadzących nad nim swoje badania. Już wówczas zainteresowała się ona tą tematyką, a później zaczęła sama pisać i wydawać książki dotyczące tego zagadnienia. Jedną z nich jest „Kod Majów. Przepowiednia Majów – koniec świata 2012”. Jak sama autorka wspomina, napisała ją pod wpływem odkrycia przez Callemana dwudziestokrotnej akceleracji czasu.

Co znajdziemy w niniejszej publikacji? Autorka obaliła teorię, wg której w 2012 roku miał nastąpić koniec świata. Jej dogłębne badania stanowią przebogate źródło informacji na temat samych Majów, jak i stworzonego przez nich kalendarza. Pani Clow w bardzo przystępny sposób tłumaczy wszelkie zagadnienia związane z tym tematem. Zwraca naszą uwagę na to, że tak naprawdę koniec Długiej Rachuby nie oznacza zniszczenia świata, jaki znamy. Nie zakończy się życie na ziemi. Autorka tłumaczy nam, że jest to początek życia ludzi na wyższym poziomie świadomości, rozwoju naszej przemiany, która rozpoczęła się już dawno temu, a teraz jedynie ewoluuje w konkretnym kierunku zmierzającym do zrozumienia prawdziwej prawdy.

Dzięki tej publikacji możliwe jest poszerzenie własnej wiedzy związanej z Majami i ich przepowiedniami. „Kod Majów. Przepowiednia Majów – koniec świata” polecam wszystkim osobom, które zafascynowane są tym tematem i które chciałyby się w końcu dowiedzieć, o co tak naprawdę chodzi z tym całym końcem świata przewidzianym na koniec grudnia 2012 roku, którego tak bardzo obawiała się ludzkość.

Moja ocena: 5/6
Za książkę dziękuję wydawnictwu

0Shares