150. "Gdzie żyją demony? Wszystko co musisz wiedzieć o magii. Rady cioci Klary." – Frater U.D.

Tytuł oryginalny: Where do Demons Live: Everything Tou Want to Know About Magic
Tłumaczenie: Bartłomiej Kotarski
Wydawnictwo: Illuminatio
Data wydania: 2012
Oprawa: miękka
Ilość stron: 184
ISBN: 978-83-62476-72-5

Frater U.D. jest on jednym z najsławniejszych praktykujących europejskich magów. Dał się poznać m.in. dzięki takim pozycjom jak „Osobiste symbole sukcesu. Praktyczna magia singili” oraz „High Magic”. Stał się on prawdziwym autorytetem z dziedziny współczesnego okultyzmu. Do jego sukcesów zaliczyć można przetłumaczenie na niemiecki język książki Petera Carrolla oraz Aleistera Crowleya. Jest on również autorem tzw magii lodu oraz magii współczesnej. Kim jest tytułowa ciocia Klara? To alter ego autora niniejszej publikacji. Kryjąc się pod tym pseudonimem odpisywał na listy czytelników niemieckiego czasopisma „Anubis”, w których zadawali oni pytania z dziedziny magii. Cioci Klarze poświęcono nawet specjalną rubrykę zatytułowaną „Świątynia ukojenia cioci Klary”.

Niniejsza książka to nic innego, jak zebrane w jednym miejscu i opublikowane listy wspomnianych czytelników. Ciocia Klara to bardzo sympatyczna osóbka, która w zrozumiały oraz bardzo często żartobliwy sposób stara się odpowiadać na wszelkie pytania swoich czytelników. A wierzcie mi, bywają one bardzo różne. Czytelnik znajdzie tu wyczerpujące wyjaśnienia na takie tematy jak: gdzie żyją demony, co ma wspólnego z magią astrologia oraz spirytyzm, czy naprawdę istnieją prawdziwi sataniści. Poza tym dowie się co nieco o duchach, a także o bohaterze z serii książek młodzieżowych – Harrym Potterze. To tylko przykładowe poruszane zagadnienia. W omawianej publikacji znajdziecie ich o wiele więcej.

„Gdzie żyją demony” to pozycja, która powinna zainteresować wszystkich miłośników okultyzmu oraz ezoteryki. Znajdą tu oni odpowiedzi na wiele nurtujących ich pytań dotyczących dziedzin magii. Ta niepozorna objętościowo książka zawiera doprawdy wiele cennych informacji, przedstawionych w sposób błyskotliwy i inteligentny. Postać cioci Klary stanowi ciekawe urozmaicenie niniejszej książki, a dzięki jej osobie całość czyta się lekko i przyjemnie.

Moja ocena: 4/6
Za książkę dziękuję wydawnictwu:

0Shares