111. "Tajemniczy krąg zjawisk PSI" – Leszek Matela, Otylia Sakowska


Wydawnictwo: Studio Astropsychologii
Data wydania: 2000 r
Oprawa: miękka
Ilość stron: 287
ISBN: 83-86737-07-7

 

Leszek Matela to znany publicysta, tłumacz, podróżnik, radiesteta i badacz zjawisk paranormalnych. Z wykształcenia germanista; wykładowca z dziedziny geomancji oraz radiestezji. Wydał blisko pięćdziesiąt książek. Od 1997 roku związany z wydawnictwem Studio Astropsychologii. Nakładem wspomnianego wydawnictwa do rąk czytelników trafiła publikacja będąca owocem współpracy Leszka Mateli z Otylią Sakowską, „Tajemniczy krąg zjawisk PSI”.

Psi jest pierwszą literą słowa psyche, które oznacza duszę. Wzięła się z greckiego alfabetu. Używana do oznaczania przeróżnych parapsychicznych zjawisk. I tym właśnie zajęli się autorzy niniejszej publikacji. Książka została podzielona na trzy główne części, w których to znajdują się zagadnienia związane z konkretną dziedziną. I tak część pierwsza traktuje o paramedycynie, która wykorzystywana jest na co dzień w lecznictwie – homeopatii, zielarstwie, refleksoterapii i wielu innych. Kolejna część dotyczy zagadnień z dziedziny ezoteryki oraz zjawisk mediumicznych. W tym rozdziale autorzy przybliżają nam sylwetki wielu znanych osób, wśród których znaleźli się między innymi Mikołaj Rerich, ojciec Czesław Klimuszko, czy też Johann Wolfgang Goethe. W ostatniej części możemy znaleźć informacje na temat sprzętów wykorzystywanych w badaniach naukowych, czy też takich z pogranicza parapsychologii. Treści zawarte w tym rozdziale udowadniają, że nie wszystkie poznane zjawiska od dawna wykorzystuje się w praktyce na co dzień.

Książka jest niezwykle ciekawą publikacją, która może zainteresować każdego z Was. Niestety autorzy posługują się nie rzadko fachowym językiem, który może przysporzyć co niektórym osobom problemy z odbiorem zawartych w książce treści. Przymykając jednak na to oko, warto sięgnąć po omawianą publikację. Z pewnością dostarczy Wam wielu cennych informacji dotyczących zagadnień, nad którymi z pewnością nie jeden raz się zastanawialiście i zadawaliście sobie pytanie – jak to jest możliwe? Ta książka dostarczy Wam wszelkich odpowiedzi.

Moja ocena: 5/6
Za książkę dziękuję wydawnictwu

0Shares