ОСТАНОВКА: РОССИЯ! nr 7 [recenzja 347]

Ostanowka Rossija 7-2013

Jeżeli szukacie czegoś, co urozmaici Wam naukę języka rosyjskiego, to mam coś dla Was! Mowa o specjalnych magazynach ОСТАНОВКА: РОССИЯ! wydawanych przez Wydawnictwo Colorful Media. Są one skierowane do osób, które rozpoczęły naukę tegoż języka i mogą powiedzieć o sobie, że są na poziomie średnio zaawansowanym bądź zaawansowanym. Każdy z nich przygotowany został przez wykwalifikowanych lektorów i zawiera wewnątrz przeróżne artykuły z różnych dziedzin, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Dużym plusem jest to, że pod każdym artykułem znajduje się słowniczek, w którym znajdują się przetłumaczone najważniejsze wyrazy i zwroty zawarte w danym tekście. Dodatkowym urozmaiceniem są dołączone do wybranych artykułów specjalne kody QR, które po zeskanowaniu np telefonem komórkowym (wpierw trzeba dograć odpowiednią aplikację) dają nam dostęp do nagrania mp3. Dzięki nim możemy posłuchać czytany przez nas tekst. Cenowo magazyn wypada przyzwoicie. Jest to dwumiesięcznik, za który zapłacimy nie całe 12 złotych.

Wewnątrz numeru 7/2013 (czerwiec – wrzesień 2013) przeczytamy m.in o: Maksymilianie Faktorowiczu, producencie i wynalazcy kosmetyków, założycielu firmy Max Factor; sposobach na wypoczynek, czyli jak Rosjanie spędzali czas wolny przed laty, a jak robią to w obecnych czasach; o 10 największych rosyjskich kurortach wypoczynkowych. Wybierzemy się z wizytą do Sewastopola będącego dumą rosyjskich marynarzy, gdzie zapoznamy się z jego historią oraz z tym, co ma do zaoferowania turystom. Poznamy bliżej rosyjskiego pisarza fantasy i science fiction Siergieja Wasiljewicza Łukjanienko oraz prozaika Wiktora Pielewina. W dziale językowym znalazło się dokładne wytłumaczenie tego, kiedy w języku rosyjskim należy użyć Ь albo Ъ.

Magazyn ”ОСТАНОВКА: РΟССИЯ!” nr 7/2013 polecam wszystkim miłośnikom języka rosyjskiego jako ciekawe urozmaicenie ich nauki. Jestem pewna, że będziecie zadowoleni z materiałów w nim zamieszczonych. Satysfakcja gwarantowana!

Moja ocena: 5/6

Aktualne oraz archiwalne numery magazynu możecie kupić tutaj.

Zachęcam również do odwiedzenia oraz polubienia strony Wydawnictwa na facebooku.

0Shares