ОСТАНОВКА: РОССИЯ! nr 5/2012/2013 [recenzja 336]

Ostanowka Rossija 5-2012-2013

Materiałów do nauki języków obcych na naszym rynku jest całe mnóstwo. Ciężko wybrać spośród nich coś odpowiedniego, co nas zadowoli i wspomoże naszą naukę. Z myślą o wszystkich osobach chcących nauczyć się języka obcego na naszym rynku w 2003 roku założone zostało Wydawnictwo Colorful Media. Specjalizuje się ono w wydawaniu magazynów urozmaicających naukę języka obcego. Wśród ich oferty można znaleźć materiały dla uczących się języka angielskiego, niemieckiego, francuskiego, hiszpańskiego czy też rosyjskiego. Są one skierowanie głównie do osób na poziomie średnio zaawansowanym i zaawansowanym, jednak osoby rozpoczynające naukę języka również znajdą w nich pomocne materiały.

Dziś chciałabym Wam zaprezentować kolejny numer magazynu ОСТАНОВКА: РОССИЯ!, czyli czasopisma w sam raz dla osób zainteresowanych językiem rosyjskim. Magazyn ten jest dwumiesięcznikiem, jak większość pozycji wydawanych przez Colorful Media. Wyjątek stanowią wydania specjalne, które ukazują się kilka razy w roku. W omawianym numerze znalazło się wiele interesujących artykułów przygotowanych przez wykwalifikowanych lektorów. A co dokładnie znajdziemy wewnątrz? Tylko spójrzcie!

  • Na pierwszy ogień idzie omówienie pewnej gry pt „Co? Gdzie? Kiedy?”, w której udział bierze zwykle sześciu graczy pod przewodnictwem swojego kapitana. Muszą oni udzielać w odpowiednim czasie odpowiedzi na zadawane im pytania.
  • Dalej coś z rosyjskiego kina. A dokładniej przedstawienie sylwetki Aleksandra Władimirowicza Rogożkina – twórcy rosyjskich komedii.
  • Odbędziemy podróż do Jekaterynburga, czyli miasta w azjatyckiej części Rosji położonego pod stokami Urala.
  • Znalazło się coś i dla miłośników kulinariów. Przyjrzymy się bliżej rosyjskim delikatesom oraz popularnym i niecodziennym produktom w nich sprzedawanych.
  • Nie zapomniano o osobach zainteresowanych literaturą. W magazynie zamieszczono kilka artykułów z tej dziedziny, m.in o ewolucji epickiego bohatera.
  • Ale to nie wszystko. Również fani malarstwa znajdą coś dla siebie. Będą mogli przeczytać o rosyjskim malarstwie XIX wieku i jego najważniejszych przedstawicielach.
  • A na koniec ciekawy artykuł na temat podobieństw języka rosyjskiego i polskiego oraz niekiedy wynikających z tego trudności dla osób uczących się któregoś z tych języków.

Jak widać tematyka czasopisma jest mocno zróżnicowana. Praktycznie każdy znajdzie coś dla siebie. Dodatkowym atutem magazynu są zamieszczone pod każdym artykułem słowniczki tłumaczące co ciekawsze wyrażenia znajdujące się w danym tekście. Ale to nie wszystko. Przy wybranych artykułach znajdują się specjalnie kody QR, które po zeskanowaniu dają nam możliwość pobrania nagrania mp3 i odsłuchania danego tekstu.

Magazyn „ОСТАНОВКА: РΟССИЯ!” nr 5/2012/2013 polecam wszystkim miłośnikom języka rosyjskiego jako ciekawe urozmaicenie ich nauki. Jestem pewna, że będziecie zadowoleni z materiałów w nim zamieszczonych.

Moja ocena: 5/6

colorful-media

Strona Wydawnictwa na Facebooku
Strona magazynu na Facebooku

Informacja o recenzji na:

profil główny FB ; strona FB ; Google+ ; Twitter

0Shares