ОСТАНОВКА: РΟССИЯ! nr 3/2012 [recenzja 331]

Ostanowka Rossija 3-2012

Ostatnimi czasy prezentowałam Wam magazyny wspomagające naukę języka angielskiego „English matters”, których wydawcą jest Colorful Media. Dziś dla odmiany przyjrzymy się bliżej czasopismu poświęconemu językowi rosyjskiemu „ОСТАНОВКА: РΟССИЯ!”, a dokładniej numerowi 3/2012. Magazyn ten ukazuje się co dwa miesiące w cenie nie przekraczającej 12 zł. W każdym numerze znajduje się wiele informacji i ciekawostek o krajach rosyjskojęzycznych.

O czym tym razem przeczytamy? Na początek coś dla miłośników historii. Będą mieli oni okazję zapoznać się z życiem carycy Katarzyny II oraz dowiedzieć się, dlaczego lata jej panowania nazywane są „złotym wiekiem” rosyjskiej szlachty. Następnie znajduje się obszerny artykuł o tym, co w przeszłości pili Rosjanie, kiedy nie było dostępu do barów kawowych i innych udogodnień współczesnego człowieka typu jedzenie na wynos czy telefony komórkowe. W dziale Kultura i obyczaje przeczytamy również o trendach światowej mody, stylach i ekskluzywnej odzieży. Miłośnicy literatury będą mieli okazję poznać bliżej rosyjskiego poetę Iosifa Aleksandrowicza Brodskiego. Zapoznają się również z materiałem dotyczącym czytelnictwa w Rosji w 2012. Tu bliżej o rynku wydawniczym oraz formach książki, w tym o coraz popularniejszych czytnikach e-booków. Nie zapomniano także o fanach sportu. Szerzej omówiony został temat Euro 2012 po wschodniej stronie Europy. A na sam koniec coś dla maniaków kina, a dokładniej wielbicieli fantastyki i jej ekranizacji. Tu m.in o klasykach rosyjskiej fantastyki, braciach Arkadiuszu i Borysie Strugackich.

Jak widać tematyka czasopisma jest mocno zróżnicowana. Praktycznie każdy znajdzie coś dla siebie. Artykuły zostały opracowane przez wykwalifikowanych lektorów, są one dopracowane w najmniejszym szczególe. Dodatkowym atutem magazynu jest zamieszczony słownik co ciekawszych wyrazów znajdujących się w danym tekście. Ale to nie wszystko. Przy wybranych artykułach znajdują się specjalnie kody QR, które po zeskanowaniu dają nam możliwość pobrania nagrania mp3 i odsłuchania danego tekstu.

Magazyn ОСТАНОВКА: РΟССИЯ! nr 3/2012 polecam wszystkim miłośnikom języka rosyjskiego, którzy chcą urozmaicić sobie naukę tego języka. Jestem pewna, że będziecie zadowoleni z materiałów w nim zamieszczonych.

Moja ocena: 5/6

Strona Wydawnictwa na Facebooku
Strona magazynu na Facebooku

0Shares