Zapowiedzi wydawnicze: maj 2017 dla dzieci

W maju do księgarń trafi całkiem sporo fajnych tytułów skierowanych do młodszych czytelników. Zresztą zobaczcie sami 🙂

Wyjątkowa edycja cyklu o panu Kleksie Jana Brzechwy!
Wspaniałe ilustracje Marianny Sztymy, twarda oprawa, duży format – tego wydania nie może zabraknąć na półce z książkami!
„Brzechwa dzieciom. Dzieła wszystkie. Pan Kleks” – to trzeci tom niepowtarzalnego cyklu, w którym zebraliśmy wszystko, co wyszło spod pióra najpopularniejszego polskiego twórcy dla dzieci. Prezentujemy w nim „Akademię pana Kleksa”, „Podróże pana Kleksa” oraz „Tryumf pana Kleksa”.
Powróćmy na ulicę Czekoladową, do magicznej szkoły, gdzie dzieci uczy się zaskakujących przedmiotów – kleksografii, przędzenia liter oraz leczenia chorych sprzętów. A wszystko to za sprawą niezwykłego nauczyciela – Ambrożego Kleksa, doktora filozofii, chemii i medycyny, ucznia i asystenta słynnego doktora Paj-Chi-Wo, profesora matematyki i astronomii na uniwersytecie w Salamance.
Ten jedyny w swoim rodzaju hołd dla twórczości Jana Brzechwy obejmuje cztery tomy: „Bajki”, „Wiersze”, cykl o panu Kleksie oraz „Teatrzyki”.(Wydawnictwo Nasza Księgarnia)
Bohater z bajki, którą znają dzieci na całym świecie! Clifford, wielki czerwony pies, ma już 54 lata! Po raz pierwszy zamerdał ogonem w książce Normana Bridwella w 1963 roku. W 1988 roku wszedł z łapami do telewizji. Ten wyjątkowo duży psiak ma talent do wpadania w tarapaty. Na szczęście może liczyć na pomoc przyjaciół, którzy zawsze ratują go z pieskiej opresji! W co tym razem wplątał swój wścibski, ale kochany ogon? Przekonajcie się sami i poznajcie najlepsze przygody Clifforda!

(Wydawnictwo Znak)

Prawdziwa gratka dla wszystkich fanów Clifforda!

Dlaczego Clifford jest taki wielki? Jaka jest jego ulubiona zabawa? W jakie kłopoty wpadnie tym razem? Wszystkie dzieci kochają Clifforda – wielkiego czerwonego psa. Pierwsza, klasyczna historia o waszym ogromnym czworonożnym przyjacielu, który zawsze jest gotów do zabawy!

Wydanie kolekcjonerskie z klasycznymi ilustracjami z 1963 roku.

Clifford, wielki czerwony pies – ma już 54 lata! Po raz pierwszy zamerdał ogonem w książce Normana Bridwella w 1963 roku. W 1988 roku wszedł z łapami do telewizji. To największy przyjaciel wszystkich dzieci.

(Wydawnictwo Znak)

Uwaga, szczury lądowe, nadciąga piracka rodzina Jolley-Rogers!
Jonny Duddle, znakomity rysownik i autor książek, zaprasza do pełnego humoru i zabawnych przygód świata piratów.
Cała piracka rodzina leniuchuje na plaży, a najmłodsza pociecha podreptała do jaskini. Kiedy nie wraca, mama idzie jej poszukać. A kiedy mama nie wraca, tata rusza na poszukiwania. Jim wysyła swojego psa do miasteczka, aby sprowadził na pomoc Matyldę, zanim wszyscy poznikają w tajemniczej jaskini. Odkrywa też, że zgromadzone w niej skarby zostały zaczarowane przez morskie wiedźmy! Czy Matylda zdoła uratować piracką rodzinę?(Wydawnictwo Mamania)
Uwaga, szczury lądowe, nadciąga piracka rodzina Jolley-Rogers!
Jonny Duddle, znakomity rysownik i autor książek, zaprasza do pełnego humoru i zabawnych przygód świata piratów.
Podczas każdej pełni księżyca na wybrzeżu można zaobserwować tajemniczy statek. Następnego dnia z całego miasta znikają złoto i kosztowności. Czy Matylda i Jim odzyskają skradzione łupy, zanim księżyc wejdzie w kolejną fazę? A może utkną na widmowym statku aż do kolejnej pełni?(Wydawnictwo Mamania)
Uwaga, szczury lądowe, nadciąga piracka rodzina Jolley-Rogers!
Jonny Duddle, znakomity rysownik i autor książek, zaprasza do pełnego humoru i zabawnych przygód świata piratów.
Jim wraz ze swoim tatą znajdują w starej butelce mapę prowadzącą do skarbu i decydują się od razu popłynąć na tajemniczą wyspę. Do stu tysięcy par beczek, coś poszło nie tak! Czy reszta pirackiej rodziny wraz z nieocenioną Matyldą zdoła ich uratować, zanim będzie za późno? A może na zawsze utkną w pułapce?(Wydawnictwo Mamania)
Karolina, dla znajomych Karo, chodzi do V klasy. Ma zawsze dużo energii i wciąż nowe pomysły. Niestety, rzadko realizuje je do końca. W zasadzie to chyba jeszcze żadnego nie skończyła. Ale ma to w planach.
„Karo i szalone wyzwania” – to humorystyczna opowieść, która pędzi od andrzejek do mikołajek szybciej niż rollercoaster. Po drodze pojawiają się psy, koty, afera na lodowisku, występ przed kamerami i zagadka kryminalna. Czy Karo wyjdzie cało z tego zamieszania?(Wydawnictwo Zysk i S-ka)
Odwiedź miasto Paddingtona! Nie musisz nawet pakować walizki, by wybrać się w podróż! Sam miś Paddington oprowadzi cię po swoim mieście. Wycieczkę zaczniemy od… stacji Paddington, a przewodnik opowie ci o największych atrakcjach miasta i pokaże swoje ulubione miejsca. Między podziwianiem Big Bena a spacerem po ogrodach pałacu Buckingham znajdzie się czas na niejedną ciekawą historię i obowiązkowo – kanapkę z marmoladą. Nowy film o przygodach Paddingtona wkrótce w kinach.

(Wydawnictwo Znak)

Zostań Miastonautą! Wyrusz w podróż po baśniowym mieście pełnym odniesień do architektury polskich miast. W tej pobudzającej wyobraźnię graficznej opowieści podążaj za chłopcem i pingwinem, którzy poszukują tajemniczej dziewczyny. Śledź dziesiątki architektonicznych szczegółów, przy okazji odnajdując poukrywane matematyczne zagadki…
Miastonauci to wielkoformatowa książka obrazkowa (art-book) z twardego kartonu. Każda rozkładówka to intensywnie kolorowa miejska panorama, w której możemy doszukiwać się nawiązań do architektury m. in. Warszawy, Krakowa, Gdańska, Wrocławia, Poznania i wielu innych polskich miast.

(Wydawnictwo Babaryba)

Poruszająca! Uświadamia nam dorosłym, z jak poważnymi problemami borykają się dzieci i jak bardzo jesteśmy im potrzebni na co dzień.

„Odkąd byłem zupełnie mały, chciałem zabić niebo”. Tak zaczyna swą opowieść główny bohater książki i zarazem jej narrator, dziewięcioletni Ikar zwany Cukinią, który wychowuje się w patologicznej rodzinie. Kiedy w dramatycznych okolicznościach ginie jego matka, chłopiec trafia do domu dziecka. Świat dorosłych i ich problemy –sprawy nie dla kilkulatków –widziane oczyma dzieci głęboko poruszają W nowym miejscu Cukinię otacza gromada dzieciaków, z których każde ma własną niełatwą historię. Odwiedza go policjant, który prowadził sprawę śmierci jego matki i przywiózł go tam. Mężczyzna i chłopiec zaprzyjaźniają się i ta przyjaźń odmieni ich życie.
W powieści łzy wzruszenia przeplatają się ze śmiechem; nie ma w niej najmniejszej nuty ckliwości czy sentymentalizmu. Adresowana do dorosłych nie unika trudnych tematów; pozwala spojrzeć na świat z innej perspektywy –i sporo się nauczyć.

Film „Nazywam się Cukinia”, który powstał na podstawie książki (po raz pierwszy ukazała się w 2007 r. i nosiła tytuł To ja, Matołek), w 2017 r. zdobył Cezara za najlepszy film animowany i najlepszą adaptację, był także nominowany do Oscara za najlepszy film animowany. Zdobył nagrodę publiczności na Warszawskim Festiwalu Filmowym 2016 oraz wiele nagród i nominacji na innych festiwalach filmowych.

(Wydawnictwo Świat Książki)

Rodzina Nelly je kolację w nowej, karaibskiej restauracji, ale coś jest nie tak… Wieczorem mama dziwnie się zachowuje, jest jakby nieobecna, a następnego dnia po prostu znika! Czy ma to coś wspólnego z szamańskimi rytuałami, o których opowiadała Lena-Sleva? Kim jest tajemnicza właścicielka restauracji i dlaczego wszyscy przy niej stają się potulni i posłuszni?

(Wydawnictwo Mamania)

Petronela jest czarownicą. I to wcale nie byle jaką, tylko czarownicą jabłoniową, mieszkającą stosownie do swojego statusu w jabłku, na szczycie starej jabłoni. W ogromnym, zapuszczonym ogrodzie żyje jej się spokojnie i beztrosko, do chwili gdy do pobliskiego domu wprowadza się rodzina Kuchniopożarskich z dwójką wścibskich dzieci, bliźniętami Lilką i Leonem.
Petronela próbuje pozbyć się niewygodnych intruzów za pomocą czarów. Sytuacja zmienia się, gdy dzieci nagle pojawiają się na progu jej jabłkowego domu. Wówczas czarownica stwierdza, że jej niespodziewani goście są mili i sympatyczni. Jednak nie podejrzewa, że to dopiero początek dziwnej znajomości i że już wkrótce bliźnięta poproszą ją o pomoc…(Wydawnictwo Esteri)

Uwaga, szczury lądowe, nadciąga piracka rodzina Jolley-Rogers!

Jonny Duddle, znakomity rysownik i autor książek, zaprasza do pełnego humoru i zabawnych przygód świata piratów.

Oto Jolley-Rogers, piracka rodzina, która zmuszona jest opuścić morze i na czas remontu ich statku zamieszkać w sennej, nadmorskiej miejscowości. Wszyscy sąsiedzi od razu zaczynają plotkować o nowych mieszkańcach, posądzając ich o najgorsze wyczyny i najciemniejsze sprawki. Czy rzeczywiście są tak okropni? Mała Matylda jest innego zdania…
W wyjątkowym przekładzie znakomitej autorki książek dla dzieci Agnieszki Frączek.

(Wydawnictwo Mamania)

Dla młodych entomologów.
Robale są wszędzie! A dzięki tej książce każde dziecko może stać się ich odkrywcą. Całość podzielona jest na sekcje, w których poznajmy życie chrząszczy, motyli, pszczół, ślimaków, świerszczy, czerwi i pająków. Wszystko okraszone jest dokładnym ilustracjami i zabawnymi tekstami, z których jednak można się dowiedzieć wiele zaskakujących rzeczy na temat robaków.
(Wydawnictwo Wilga)

Wojna czarownic to pierwszy tom bestsellerowej serii książek dla dziewcząt w wieku 6-10 lat. Seria zbiera entuzjastyczne recenzje czytelniczek i została przetłumaczona na kilka języków. Jest to bowiem opowieść o czarownicach jak żadna inna: świeża, pomysłowa i całkowicie zaskakująca. W książce jest mnóstwo zachwycających strojów, szalonych zagadek i absurdalnego humoru.

Tiga nie miała pojęcia, że jest czarownicą, dopóki Fantastyczna Wróżka Fran nie zabrała jej do Luksusowa. Odbywa się tam Pojedynek Wiedźm – gra o panowanie w Krainie Zlewu. Czy Tiga pokona rywalki i zwycięży? Ma marne szanse, ale na pewno da z siebie wszystko.

(Wydawnictwo Finebooks)

I jak? Czy któryś z w/w tytułów zwrócił waszą uwagę? 🙂

12Shares