„Wyspy” – książka do kolorowania

„Wyspy” to kolejna po „Inwazji bazgrołów” oraz „Tajemnym ogrodzie” książka do kolorowania wydana przez Naszą Księgarnię. Tym razem wybieramy się na Bardzo Spokojny Ocean, w którego sercu ukryty jest niezwykły archipelag zamieszkały przez nietuzinkowych mieszkańców.

Książka liczy sobie nieco ponad 60 stron. Wewnątrz znalazło się 31 różnorodnych, naprawdę ciekawych i momentami bardzo szczegółowych grafik, których pomysłodawczynią i wykonawcą jest pani Anita Graboś. Co ważne – każdy obrazek znajduje się na osobnej stronie, a karty typu technicznego pozwalają nam na użycie nie tylko kredek, ale też pisaków bez obawy, że przebiją nam one na drugą stronę.

Bardzo dobrym rozwiązaniem jest umieszczenie na końcu książki grubszej tekturki, co pozwala nam na kolorowanie, jak to mówią, „na kolanie”, kiedy to nie dysponujemy biurkiem czy stołem, a naszła nas ochota na kolorowankę. Pomocna jest też perforacja stron, dzięki czemu wybrany obrazek możemy z łatwością oddzielić od reszty książki i np dać dziecku do kolorowania, podczas gdy my wypełniać kolorem będziemy inną grafikę.

Podczas kolorowania możemy puścić wodze naszej fantazji i wykazać się zmysłem artystycznym oraz kreatywnością, które drzemią w naszym wnętrzu. Efekt końcowy naszej pracy bywa naprawdę zachwycający – zwłaszcza jeśli dysponujemy dobrymi kredkami, o żywych kolorach – wówczas bowiem potrafią wyjść spod naszych rąk prawdziwe małe dzieła sztuki.

Wyspy1

Wyspy3 Wyspy2

Blok ten posłużyć może również jako świetny sposób na odstresowanie. Wykończenie poszczególnych obrazków wymaga od nas sporej koncentracji, musimy więc oderwać się od dręczących nas w danej chwili myśli i przenieść całą naszą uwagę na wykonywaną przez nas pracę. Poza tym czynność kolorowania normuje oddech, a to z kolei prowadzi do wyciszenia i uspokojenia całego organizmu.

„Wyspy” to niezwykły blok rysunkowy, po który sięgnąć mogą zarówno dzieci, jak i dorośli. Jedno jest pewne – jednym jak i drugim zapewni on wiele godzin przyjemnej, relaksującej zabawy. Gorąco polecam.

Moja ocena: 5/6

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Rok wydania: 2015
Oprawa: miękka
Ilustracje: Anita Graboś
Liczba stron: 64
ISBN: 978-83-10-12916-1

nasza księgarnia

8 komentarzy

 • brak pomysłu 17 września 2015 at 17:30

  Z jednej strony te kolorowanki mnie intrygują, a z drugiej wiem, że po chwili będę mieć ich dość 🙂

  Reply
 • sisters92 17 września 2015 at 20:33

  Ostatnio skusiłyśmy się na mandala antystresową z Siedmioro gu. Super odprężenie.

  Reply
 • Meg Sheti 17 września 2015 at 21:10

  Tyyyyyyyle zabawy! *_*

  Reply
 • Tirindeth 18 września 2015 at 08:45

  Ja mam Inwazję Bazgrołów – świetna malowanka, zakochałam się w niej 🙂 Wyspy tez chętnie poznam, ale na razie pracuję na bazgrołach 🙂

  Reply
 • agata 18 września 2015 at 18:28

  Chcę kolorować, mimo swoich lat 🙂

  Reply
  • Sylwia Węgielewska 18 września 2015 at 18:29

   A tych lat to ile na karku? 🙂 Ja przekroczyłam 30-tkę i uwielbiam kolorowanki 😀

   Reply
 • Martyna Szkołyk 18 września 2015 at 22:55

  Strasznie mi się podobają te kolorowanki. Musisz mieć dobre i miękkie kredki, bo kolory wychodzą naprawdę świetne. 🙂

  Reply
 • miqaisonfire 20 września 2015 at 23:45

  Ja nie mam żadnej takiej książki oprócz małej książeczki z kolorowankami od Stabilo, ale jeszcze nie zaczęłam jej używać!

  Reply

Leave a Comment