Uchylam rąbka tajemnicy…

… i przedstawiam Wam, za jaką obecnie książkę zamierzam się zabrać. Przywędrowała do mnie dzięki uprzejmości sklepu Merlin i dopiero jak ją dostałam zauważyłam, że jest to egzemplarz przedpremierowy. Jej premiera przewidywana jest na 6 marca 2013.
Kilka słów o samej książce:

„Jest upalny letni poranek, a Nick i Amy Dunne obchodzą właśnie piątą rocznicęślubu. Jednak nim zdążą ją uczcić, mądra i piękna Amy znika z ich wielkiego domu nad rzeką Missisipi. Podejrzenia padają na męża. Nick coraz więcej kłamie i szokuje niewłaściwym zachowaniem. Najwyraźniej coś kręci i bez wątpienia ma w sobie wiele goryczy – ale czy rzeczywiście jest zabójcą? Z siostrą Margo u boku próbuje udowodnić swoją niewinność. Jednak jeśli Nick nie popełnił zbrodni, gdzie w takim razie podziewa się jego cudowna żona?”

„Wciąga i zmusza do czytania z siłą czystego, lecz wstrętnego narkotyku”.
The Chicago Tribune
„Autorka na nowo odkrywa małżeństwo jako baśń o cynicznej symbiozie.
Przeczytaj i pozostań singlem!”.
Financial Times
„Pokrętnie dobre”.
Marie Claire
„Mrożąca krew w żyłach, stylowa opowieść”.
Elle
„Zaginiona dziewczyna” to arcydzieło opowiadające o małżeństwie, w którym bardzo, ale to bardzo źle się dzieje. Z właściwą sobie znajomością ludzkiej psychiki, w świetnym stylu Gillian Flynn tworzy wartki, piekielnie mroczny thriller z wyrafinowaną intrygą, który potwierdza jej status jednej z najlepszych pisarek, uwielbianej zarówno przez krytykę, jak i czytelników.” źródło

Książka liczy sobie 652 strony, wydana w oprawie twardej. Wierzcie mi, cieszy oczy 🙂 Z racji objętości lektury będzie mi potrzeba nieco więcej czasu na jej przeczytanie. Dlatego też kolejna recenzja pojawi się za jakiś czas 🙂 Ale chociaż już będziecie wiedzieć, jakiej książki będzie dotyczyła. Swoją drogą. Słyszeliście już o tym tytule? Kto ma ochotę na lekturę? 🙂

0Shares

26 Replies to “Uchylam rąbka tajemnicy…”

  1. Przeczytałabym chociaż raz coś na temat książki o „dobrej małżeńskiej symbiozie”, ale cóż zgodne małżeństwo, dobra rodzina to nudny temat.
    Kto by o tym pisał – to sztuka i to duża napisać niebanalną powieść o dobrych ludzkich relacjach.)

  2. Aaaaa! Czekam od miesiąca już na tę książkę! Na goodreads dostała dobre noty i była w czołówce książek swojej kategorii. Zaaaazdroooszczę taaak baaaaaaaardzo!

  3. Nie słyszałam jeszcze o tej książce, ale opis sprawił, że chętnie sięgnę po „Zaginioną dziewczynę”, jeśli będę miała okazję ku temu. 🙂

  4. Ma aż tyle stron? to autorka popłynęła mam nadzieje że teraz znowu zaskoczy jak debiutem bo niestety mroczny zakątek był schematyczny…czekam na recenzję:)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *