Stosik nr 2

Stosik widoczny powyżej jest wynikiem moich odwiedzin w bibliotece 🙂

„Dziewczyna z sąsiedztwa” – Jack Ketchum – recenzja


Przedmieścia. Ciemne ulice, przystrzyżone trawniki i przytulne domy. Miła, spokojna okolica. Jednak nie dla nastoletniej Meg i jej kalekiej siostry Susan. W domu Chandlerów, przy ślepej uliczce, w ciemnej, zawilgoconej piwnicy, Meg i Susan zdane są na łaskę kapryśnej i cierpiącej na ataki szału ciotki Ruth, którą szybko ogarnia szaleństwo. Szaleństwo, którym zaraża swoich trzech synów – oraz w końcu całą okolicę. Jedynie jeden, zagubiony chłopiec próbuje oprzeć się złu opanowującemu niewinne umysły. Musi podjąć bardzo dorosłą decyzję i wybrać między miłością i współczuciem a pożądaniem i złem… Którą drogę wybierze?

„Siedlisko” – Robert Cichowlas, Kazimierz Kyrcz Jr. – recenzja


Dawid jest aktorem wychowującym samotnie dwójkę dzieci. Na pierwszy rzut oka całkiem dobrze mu się powodzi. Jest popularny, ma piękny dom i niezły samochód. Sielanka jednak nie trwa długo… Pewnego dnia jego posiadłość okazuje się siedliskiem złowrogich zjaw, a pobliskie jezioro piekielną otchłanią, skrywającą mroczną tajemnicę. Rodzina aktora znajduje się w poważnym niebezpieczeństwie, Tymczasem korowód duchów zacieśnia się wokół Dawida, wirując w coraz szybszym danse macabre…

„Córka opiekuna wspomnień” – Kim Edwards
Pewnej zimowej nocy 1964 roku zamieć śnieżna zmusza doktora Davida Henry’ego do samodzielnego odebrania porodu. Na świat przychodzą jego własne bliźnięta. Syn,urodzony jako pierwszy, okazuje się całkowicie zdrowy. Kiedy pojawia się córka, doktor od razu dostrzega, że jest chora na zespół Downa. W ułamku sekundy – sądząc, że robi to po to, by uchronić przed bólem swoją żonę, Norah – podejmuje decyzję, która na zawsze odmieni ich dotychczasowe życie. Prosi pielęgniarkę, aby zawiozła dziecko do domu opieki dla upośledzonych umysłowo i nigdy nie ujawniła sekretu jej istnienia. Caroline nie potrafi jednak tak po prostu porzucić niemowlęcia. Przenosi się do innego miasta i decyduje się sama wychowywać niepełnosprawne dziecko. Tak zaczyna się ta przepiękna i wzruszająca opowieść, która roztacza się przed naszymi oczyma na przestrzeni ponad ćwierćwiecza.

„Ulica marzeń 31” – Lisa Jewell

Leah i Toby mieszkali naprzeciwko siebie od lat, nie zamieniwszy nawet słowa… Leah przez cały czas korciło, by uchylić nieco drzwi ekscentrycznego domu Toby’ego zaludnionego dziwnymi i wspaniałymi lokatorami. Kiedy w końcu los wpuścił ją do środka, Leah ze zdumieniem odkryła, że potrzebuje Toby’ego równie mocno jak on jej.
Czasami życiu trzeba pomóc – szczypta romantyzmu i niepowtarzalny czar sprawiają, że marzenia Toby’ego i Leah mają szanse się spełnić.


Znacie te pozycje? Czytałyście którąkolwiek z tych książek? Polecicie którąś z nich jako pierwszą do czytania? 

0Shares

19 Replies to “Stosik nr 2”

 1. „Dziewczyna z sąsiedztwa” – porażająca książka, zrobiła na mnie ogromne wrażenie.
  Książkę Edwards czytałam już jakiś czas temu, całkiem dobra.
  A „Ulica marzeń” to takie przeciętne czytadło.
  Z tych trzech to na pewno książka Ketchuma najbardziej utkwiła mi w pamięci.

 2. Zazdroszczę „Dziewczyny z sąsiedztwa”. Czytałam książki Jacka Ketchuma i wiem, że są przerażające, okrutne, niemoralne ale jednocześnie zmuszają do sięgania po jeszcze…

 3. Dziewczyna z sąsiedztwa – mega dobra pozycja;) Polecam przeczytać ją jako pierwszą, na mnie zrobiła cholerne wrażenie i chętnie po nią sięgam jak nie mam co już czytać;)

 4. Nie znam żadnej z tych książek. Czytałam tylko recenzje Dziewczyny z sąsiedztwa. Bardzo dobrze wypadała ta lektura. Ketchuma czytałam dwie pozycje i podobały mi się. Miłego czytania.

 5. Polecam głównie „Dziewczynę z sąsiedztwa” – mocne uderzenie na początek stosikowej lektury:)
  „Córka opiekuna wspomnień” również wywarła na mnie mega mocne wrażenie, a reszty pozycji nie kojarzę:)
  Pozdrawiam serdecznie!

 6. Dziękuję za wszystkie komentarze 🙂
  Na pierwszy ogień poszła książka „Dziewczyna z sąsiedztwa” – zgodnie z Waszymi opiniami, jak i tym, że mnie również najmocniej pociągała ta historia. Dla ciekawskich recenzja w kolejnej notce 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *