Recenzja: „Literki. Pierwsze kroki” – Dorota Krassowska

Dorota Krassowska jest autorką kilkudziesięciu publikacji edukacyjnych dla najmłodszych. Miałam już okazję zapoznać się z niektórymi jej książeczkami (seria Co każdy przedszkolak…umieć powinien, odczuwać może, wiedzieć powinien, Jak każdy przedszkolak bawi się i uczy; ćwiczenia z serii „Zanim będę kierowcą”część 1 i 2)  i muszę przyznać, że byłam z nich bardzo zadowolona. Dlatego też z uwagi na to, że moja córka chodzi obecnie do pierwszej klasy, chętnie sięgnęłam po ćwiczenia „Literki. Pierwsze kroki” z serii Zabawa w Szkołę.

Ćwiczenia te skierowane są do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, ogólnie rzecz biorąc do wszystkich dzieci pragnących poznać litery alfabetu. Dzięki prostym zadaniom oraz ćwiczeniom nauczą się one nie tylko je rozpoznawać, ale też pisać i czytać. W środku znajdziemy całe mnóstwo różności, które sprawią waszym dzieciom mnóstwo frajdy. Mamy pisanie po śladzie zarówno liter jak i szlaczków, łączenie kropeczek, dobieranie w pary, odnajdywanie ukrytych przedmiotów na ilustracjach, kolorowanie różnorodnych obrazków, rebusy oraz krzyżówki. Ciekawym dodatkiem są dołączone do zeszytu ćwiczeń naklejki, które należy wklejać w odpowiednie miejsca podczas wykonywania poszczególnych zadań. Całości dopełniają bardzo ładne, sympatyczne i kolorowe ilustracje autorstwa Agnieszki Filipowskiej.

Dzięki tym ćwiczeniom dzieci rozwijać będą spostrzegawczość, umiejętność logicznego myślenia i kojarzenia elementów oraz zdolność koncentracji. Są one bardzo dopracowane, z uwzględnieniem możliwości umysłowych i motorycznych małych odbiorców. Stanowić będą ciekawe urozmaicenie nauki i utwierdzą dziecko w przekonaniu, że wcale nie musi być ona nudna. Ze swojej strony mogę wam je tylko gorąco polecić, a waszym dzieciom życzyć przyjemnej zabawy podczas wykonywania zamieszczonych wewnątrz zadań.

Moja ocena: 5/6

Wydawnictwo: Skrzat
Rok wydania: 2014
Seria: Zabawa w Szkołę
Ilustracje: Agnieszka Filipowska
Oprawa: miękka
Liczba stron: 32
ISBN: 978-83-7915-024-3
Grupa wiekowa: 5-8

4 komentarze

 • Monika Luty 22, 2015 at 21:46

  Całkiem ciekawa propozycja 🙂 Może wykorzystam ja na praktykach 🙂

  Reply
 • Zła Zołza Luty 23, 2015 at 10:51

  Co prawda u nas jeszcze za wcześnie na takie zadania, ale właśnie takie książeczki mam zamiar kupować w przyszłości 🙂 Ilustracje są tak zachęcające, że sama bym coś rozwiązała z przyjemnością :))

  Reply
  • Sylwia Węgielewska Luty 23, 2015 at 12:24

   Można się zaopatrzyć na przyszłość. Później nie wiadomo, czy będą te książeczki dostępne 😉 Choć pewnie wymyślą coś jeszcze lepszego 😀

   Reply

Leave a Comment