„Potwory w Tokio” – informacja prasowa

POTWORY W TOKIO – Grą Roku 2014!

Polska wersja światowego bestsellera „King of Tokyo” Grą Roku 2014. Eksperci związani z rynkiem gier planszowych i karcianych docenili wydane przez Egmont Polska „Potwory w Tokio”.

GamesFanatic.pl – najstarszy serwis o grach planszowych i karcianych w Polsce – w ramach plebiscytu Planszowa Gra Roku przyznał główną nagrodę Gra Roku 2014 planszówce „Potwory w Tokio” wydanej przez Egmont Polska. Tytuł Gry Roku przyznawany jest planszówkom, które cechuje nie tylko wysoka jakość wykonania, ale fakt, że zachęcają do wspólnego spędzania czasu w gronie rodziny i znajomych oraz rozbudzają zainteresowania potencjalnych nowych graczy.

Polski sukces „Potworów w Tokio” potwierdzają 22 zdobyte nominacje oraz nagrody na całym świecie. W tym:

Najlepsza gra planszowa (Włochy 2012)

Najlepsza gra dziecięca (USA 2012)

Najlepsza gra rodzinna (USA 2012)

Najlepsza gra imprezowa (USA 2012)

Najlepsza gra rodzinna (Holandia 2013)

„Potwory w Tokio” to emocjonująca kościana gra imprezowa przeznaczona dla 2 do 6 graczy, rekomendowana osobom w wieku powyżej 8 lat. Autorem gry jest Richard Garfield, amerykański profesor matematyki oraz twórca najpopularniejszej na świecie kolekcjonerskiej gry karcianej: Magic the Gathering. Rewelacyjne ilustracje do planszówki stworzył Benjamin Raynal.

Wciel się w jednego z potworów i dołącz do walki o dominacje nad Tokio. Atakuj inne potwory, lecz swoje rany i zdobywaj energię, która pozwoli ci stać się jeszcze bardziej przerażającym monstrum.

Dlaczego warto w nią zagrać? Powodów jest wiele. Ma ona stosunkowo proste i pomysłowe zasady, a także klimatyczne ilustracje. Każda gra jest dynamiczna i emocjonująca. Dodatkowo zróżnicowane karty sprawiają, że poszczególne rozgrywki są niepowtarzalne.

Więcej informacji o nagrodzie Gra Roku: www.planszowagraroku.pl

Więcej informacji o grach planszowych Egmontu: www.KrainaPlanszowek.pl

4 komentarze

 • Kiti 20 listopada 2014 at 23:16

  Fajnie się zapowiada, lubię gry planszowe.

  Reply
  • Sylwia Węgielewska 22 listopada 2014 at 21:58

   Też bardzo lubię. W dzieciństwie mnóstwo godzin spędziłam nad różnymi tytułami. Teraz chciałabym zarazić tym samym córkę. Nie tylko komputer, tablety i konsole istnieją. Grami planszowymi też można sobie umilać czas 🙂

   Reply
 • Sylwek 22 listopada 2014 at 17:19

  Gra naprawdę fajna, ale niestety im mniej graczy bierze udział w zabawie, tym słabiej ona wypada. Na dwie osoby sprawdza się dość średnio. ;/

  Reply
  • Sylwia Węgielewska 22 listopada 2014 at 21:59

   Hmm… pewnie tak. Co prawda nie grałam, ale czytałam co nieco o niej. A Ty, jak rozumiem, miałeś już ku temu okazję? 🙂

   Reply

Leave a Comment