Podsumowanie 2012 roku – kto ciekaw? ;]

Przyszedł czas, aby rozliczyć się z rokiem 2012. Do tej pory robiłam jedynie podsumowania miesięczne. To będzie moje pierwsze rozliczenie roczne (w zasadzie nie tyle roczne, ile z okresu 10 m-cy, gdyż blog powstał w marcu 2012 roku). Ciekawa jestem, ile takich rozliczeń pojawi się na tym blogu? Ze swojej strony chciałabym, aby było ich jak najwięcej, gdyż spodobało mi się prowadzenie własnego miejsca w sieci. Nie napiszę Wam tutaj tego, co spotykam na wielu innych blogach – że nie spodziewałam się, iż tak długo wytrwam prowadząc to miejsce. Znam siebie i wiem, że jak się za coś biorę, to staram się to doprowadzić do końca. W tym wypadku póki co nie planuję żadnego zakończenia 🙂


Może przejdę do statystyk, gdyż zazwyczaj przedstawia się je przy rozliczeniach rocznych.

Odwiedziliście mnie: 67.273 razy (dziękuję!)
Bloga do obserwowanych dodało: 346 osób (dziękuję!)
A na FB: 279 (dziękuję!)
Opublikowane posty na blogu: 311
Opublikowane komentarze: 9353 (dziękuję!)
W 2012 przeczytałam: 154 książki
A zrecenzowałam:148
Łączna liczba przeczytanych stron: 44.092 + 292 rozpoczętej lektury
Z literatury obcej: 100 pozycji
A z polskiej: 48
Najczęściej czytany post: przedpremierowa recenzja „Giń” Hanny Winter, strona została wyświetlona blisko 1200 razy!!

W 2012 roku udało mi się zawrzeć wiele współprac recenzenckich. Do recenzji otrzymywałam książki zarówno od wydawnictw, portali, wortali, jak i od samych autorów (szczegóły). Nie spodziewałam się, że aż tyle wydawnictw itd zwróci uwagę na moją osobę. To doprawdy bardzo miłe i motywujące do dalszej pracy. Udało mi się nawet przekonać do audiobooków, od których jakoś zawsze stroniłam. Jednakże jeśli dobrze dobiorę lektora, to wówczas „czytanie” książki w ten sposób to prawdziwa przyjemność. Chciałabym wszystkim w tym miejscu podziękować za otrzymane zaufanie oraz wszystkie te cudowności, które zasiliły moją domową biblioteczkę (można podziwiać w stosikach )

Rok 2012 obfitował w wiele różnych wyzwań czytelniczych, do których się zgłosiłam. Jedne zakończyłam z powodzeniem, innych nie udało się doprowadzić do końca (szczegóły). Ale wiecie co? Nie martwi mnie to. Cieszy mnie fakt, że dzięki tym wyzwaniom przeczytałam wiele interesujących tytułów, po które być może nigdy bym nie sięgnęła. Oprócz wyzwań zapisałam się również do akcji „Włóczykijka”, dzięki której mój dom na kilka dni odwiedziło kilka książek autorstwa naszych rodzimych autorów. To bardzo ciekawa akcja i przyjemna. Odpakowywanie paczki, w której oprócz książki znajdują się jakieś umilacze czytania, jest doprawdy bardzo miłe 🙂 Pod koniec roku udało mi się jeszcze zapisać do akcji wymiankowej „Z miłością w tle”, dzięki której na Walentynki 2013 roku przyjdzie do mnie walentynkowa paczuszka 🙂

Brałam również udział w konkursach organizowanych przez innych blogerów, czy też przeróżne portale czytelnicze. I nie powiem. Nawet dopisywało mi szczęście. Wiele książek przywędrowało do mego domu właśnie dzięki przeróżnym rozdawajkom. Sama nie byłam dłużna. Na moim blogu zorganizowałam kilka konkursów, w których chętnie braliście udział – co mnie bardzo cieszy. Mam nadzieję, że w 2013 roku pojawi się ich u mnie jeszcze więcej 🙂

Odkrycie roku? Z pewnością książki Katarzyny Michalak, jak i sama autorka, która okazała się być bardzo sympatyczną osobą, której nie sposób nie polubić. Wszystko zaczęło się od „Roku w Poziomce”. Potem wzięłam udział w akcji „Daj się zaczarować Kasi Michalak” i tym sposobem mogę się pochwalić, że na dzień dzisiejszy przeczytałam 11 książek jej autorstwa. Najlepsza? Zdecydowanie „Nadzieja” oraz „Mistrz”. Historie opisane w tych dwóch książkach na długo pozostaną ze mną.

Wiele książek przeczytanych w 2012 roku mnie zachwyciło, ale i sporo tytułów rozczarowało. Tych drugich wymieniać nie będę, jednak wskaże takie, którym warto poświęcić nieco uwagi. Z całą pewnością będzie to książka Neala Shustermana „Podzieleni”. Książka jest niesamowita! Nie mogę doczekać się kontynuacji. Kolejną ciekawą pozycją jest powieść Julianny Baggott „Nowa Ziemia. Świat po wybuchu”. Ponownie wizja świata przyszłości, tym razem po apokalipsie, gdzie ludziom nie żyje się zbyt łatwo. Zakochałam się również w postapokaliptycznym świecie stworzonym na kanwie powieści Glukhovsky’ego. Chodzi mi tutaj oczywiście o dwie książki Andrieja Diakowa „Uniwersum Metro 2033: Do światła” oraz „Uniwersum Metro 2033: W mrok”. Tu również z niecierpliwością wyczekuję na kontynuację przygód głównych bohaterów – Tarana oraz Gleba. Książki, które wstrząsają w jakiś sposób czytelnikiem, to z pewnością: „Bez mojej zgody” Jodi Picoult, „Dziewczyna z sąsiedztwa” Jacka Ketchuma oraz „Jesienna miłość” Nicholasa Sparksa.

Chciałabym podziękować wszystkim osobom, które odnalazły mój blog w sieci i postanowiły go regularnie odwiedzać oraz pozostawiać po sobie ślad w postaci komentarzy. Z niektórymi osobami zżyłam się bardziej, z innymi mniej, jednakże wszyscy jesteście dla mnie ważni. W dużej mierze to dzięki Wam prowadzę to miejsce. Gdyby tego bloga nie odwiedzało tak liczne grono, to pewnie porzuciłabym to miejsce, bo co to byłby za sens pisać tylko dla siebie. A tak? Dodaliście bloga do odwiedzanych, dyskutujecie ze mną o książkach, razem bierzemy udział w zabawach i akcjach czytelniczych – to łączy ludzi, zbliża ich do siebie. Bardzo, ale to bardzo Wam dziękuję za ten czas, który poświęciliście mojemu blogowi i mojej osobie. To doprawdy bardzo miłe i motywujące do dalszej pracy, starań, jeszcze lepszego prowadzenia tego miejsca.

Życzę Wam kochani szampańskiej zabawy w noc sylwestrową oraz szczęśliwego Nowego Roku! Żeby spełniły się wszystkie Wasze marzenia!
A sobie czego życzę? Chyba tego, żebyście nadal byli tu ze mną 🙂


Jednocześnie pragnę Wam przypomnieć, że dziś ostatni dzień, w którym można zgłaszać się do mojego konkursu. Do wygrania jest najnowsza książka Katarzyny Michalak „Wiśniowy Dworek”
Zgłoszenia przyjmuję do 23:59 tutaj

61 komentarzy

 • Laura Witkowska 31 grudnia 2012 at 12:21

  Jakie cuudowne wyniki !! Jak tego dokonałaś? Pozazdrościć ;D
  Szczęśliwego Nowego Roku :>
  recenzje-literackie.blogspot.com

  Reply
 • NinaX 31 grudnia 2012 at 12:24

  Piękne podsumowanie, bardzo Ci gratuluję wyników i życzę, by rok 2013 był jeszcze bardziej owocny 🙂

  Wszystkiego dobrego w Nowym Roku :))

  Reply
 • Kruszynka 31 grudnia 2012 at 12:24

  Świetne statystyki, serdecznie gratuluję !

  Szczęśliwego nowego roku !

  Reply
 • Anne18 31 grudnia 2012 at 12:27

  To się nazywa Podsumowanie przez duże P. Gratuluję. Wszelkie statystyki są naprawdę imponujące. ( mam na myśli ilość przeczytanych książek, komentarzy , obserwatorów, wejść na stronę , wspłóprac recenzenckich). Twoje teksty są naprawdę bardzo profesjonalne. Do tego świetna szata graficzna bloga i staranny dobór czytanych lektur. Brawo Brawo brawo. Czekałam na ten wpis bardzo bardzo. A i jeszcze jedno. Gratuluję tylu wygranych w konkursach blogowych.

  Reply
 • Flora 31 grudnia 2012 at 12:35

  Naprawdę imponujące statystyki! Gratuluję i życzę Szczęśliwego Nowego Roku 😉

  Reply
 • Beata 31 grudnia 2012 at 12:42

  Gratuluję tak wspaniałego wyniku i życzę wszystkiego co najlepsze w Nowym Roku. 🙂

  Reply
 • Ruda 31 grudnia 2012 at 12:43

  rewelacyjne wyniki Kochana! blogujesz zaledwie miesiąc dłużej ode mnie 🙂 a popularności bloga można pozazdrościć 🙂 szczęśliwego nowego roku! oby był jeszcze lepszy od poprzedniego!! 🙂

  Reply
 • Isadora 31 grudnia 2012 at 12:44

  WOW! Pozostaje mi tylko życzyć Ci, by kolejny rok był równie owocny w znakomite lektury i przyniósł jak najwięcej radości:)

  Reply
 • Recenzje Kiti 31 grudnia 2012 at 12:50

  Gratuluję 😉

  Reply
 • Beatriz 31 grudnia 2012 at 12:59

  Wyniki masz naprawdę imponujące i trzymam kciuki, byś za rok dobiła do 200 tys. odwiedzin:) Życzę Ci wielu przeczytanych książek i radości z ich lektury, a także dużo zdrowia i szczęścia!

  Reply
 • Agata P 31 grudnia 2012 at 13:06

  Gratulacje – imponujacą liczbę książek przeczytałaś 🙂 Życzę dalszego entuzjazmu w pisaniu bloga i wielu pięknych książek!

  Reply
 • Paulina 31 grudnia 2012 at 13:13

  Gratuluję wyników i życzę, by 2013 był jeszcze bardziej owocny 🙂

  Reply
 • Tirindeth 31 grudnia 2012 at 13:19

  Matko, 154 książki, WOW! Zgadzam się z wyborem Podzielonych i Nowej Ziemi 🙂

  Szczęśliwego Nowego Roku!

  Reply
 • Czytelniczka 31 grudnia 2012 at 13:31

  154 książki:O Gratuluję:))
  Szczęśliwego Nowego Roku!

  Reply
 • Książkowe zauroczenie 31 grudnia 2012 at 13:44

  Wyniki imponujące, ale zasłużyłaś na nie swoją pracą , zaangażowaniem i pasją.
  Wszystkiego dobrego i kolejnych niezwykłych literackich odkryć:)

  Reply
 • ejotek 31 grudnia 2012 at 13:46

  Niesamowite podsumowanie!
  gratuluję wnyników: czyelniczych i blogowych. I poproszę o receptę jak to się robi 🙂
  Wszystkiego co najlepsze w Nowym Roku!

  Reply
 • Sylwuch 31 grudnia 2012 at 13:52

  Świetne podsumowanie. Życzę Ci, aby kolejne lata były jeszcze bardziej owocne! 🙂

  Reply
 • Karolka 31 grudnia 2012 at 13:56

  Naprawdę długie to podsumowanie 😉 Gratulacje!

  Reply
 • molarnia 31 grudnia 2012 at 14:09

  To był dla Twojego bloga naprawdę świetny rok!Oby przyszły był jeszcze lepszy 🙂

  Reply
 • Mała Mi 31 grudnia 2012 at 14:14

  wow, jak na niecały rok prowadzenia bloga, masz naprawdę świetne wyniki! i tak dużo przeczytanych książek, gratuluję! Życzę, zeby 2013 był pod tym, jak i pod każdym innym względem jeszcze lepszy!

  Reply
 • Ola123 31 grudnia 2012 at 14:21

  Wow piękne podsumowanie! Imponujące wyniki ! Oby tak dalej, albo jeszcze lepiej! Szczęśliwego Nowego Roku!

  Reply
 • hibou 31 grudnia 2012 at 14:25

  Świetny wynik, którego mogę Ci tylko pozazdrościć! 🙂 Ale nie ma co się dziwić, bo Twój blog jest świetny 🙂 Życzę Ci jeszcze większych sukcesów i wiele dobrego w Nowym Roku 🙂

  Reply
 • binola 31 grudnia 2012 at 15:03

  Twoje statystyki robią wrażenie, gratuluję sukcesu i życzę, aby przyszły rok był równie owocny 🙂

  Reply
 • tetiisheri 31 grudnia 2012 at 15:36

  Fantastyczne statystyki! Powalające! Oby kolejny rok przyniósł Ci wiele radości 🙂

  Reply
 • kiziamizia 31 grudnia 2012 at 15:39

  Szczęśliwego Nowego Roku oraz jeszcze lepszych statystyk 🙂

  Reply
 • tetis 31 grudnia 2012 at 15:41

  Gratuluję statystyk 🙂

  Szczęśliwego Nowego Roku!

  Reply
 • Gosia B 31 grudnia 2012 at 15:49

  Wszystkiego co najlepsze na Nowy Rok Ci życzę:)

  Reply
 • Karla 31 grudnia 2012 at 16:01

  Gratuluję świetnych wyników 🙂

  Reply
 • Leger 31 grudnia 2012 at 16:03

  Kurde, jakie wyniki! Jesteś najlepsza 😛

  Reply
 • Scarlett 31 grudnia 2012 at 16:05

  Gratuluję świetnych wyników 🙂 Oby tak dalej!

  Reply
 • Basia ♥ 31 grudnia 2012 at 16:06

  Wow, świetne podsumowanie i wspaniałe wyniki! Oby tak dalej 🙂

  Tobie też życzę wszystkiego dobrego na Nowy Rok 🙂

  Reply
 • Polaris 31 grudnia 2012 at 16:20

  Oszałamiające wyniki, gratuluję! 🙂
  Widzę, że w podsumowaniach często pojawiają się „Podzieleni” co jeszcze bardziej podsyca moją ochotę na tę książkę! Podobnie „Nowa Ziemia”. Koniecznie muszę przeczytać te książki.
  Również życzę Ci jak najlepszego 2013 roku! 🙂

  Reply
 • Donna 31 grudnia 2012 at 16:46

  Aż żałuję, że ten rok się kończy. Mimo wszystkich trudności był on wspaniały. Poznałam wiele ludzi, choć za granicą, którzy darzą książki tak wielką miłością. Ale nawet pisanie recenzji na blogu pozwoliło zawrzeć parę nowych znajomości 🙂

  Twoje wyniki w tym roku są oszałamiające. Prowadzisz bloga trochę krócej niż ja, ale widać, że wkładasz w niego o wiele więcej serca niż ja i lubisz to robić. Nie chodzi tu tylko o popularność strony, której i tak Ci zazdroszczę, ale o wszystko, co osiągnęłaś. Nawiązałaś parę wspaniałych współpracy, poznałaś (może nie wszystkich osobiście) świetnych polskich autorów, a także przeczytałaś tyle książek, że tylko mogłabym powtórzyć, iż jest to niesprawiedliwe. Nie mniej jednak zasługujesz na to i życzę powodzenia w prowadzeniu tego bloga przez kolejny 2013 rok 🙂

  Reply
 • Melania 31 grudnia 2012 at 17:11

  Piękne wyniki, gratuluję.

  Wszystkiego najlepszego w Nowym roku.

  Reply
 • Avenix 31 grudnia 2012 at 17:12

  Cudowne podsumowanie, naprawdę! Jak tego dokonałaś 😮 Świetne wyniki, naprawdę! I oby rok 2013 był jeszcze lepszy od tego 🙂 Przy okazji, zapraszam do mnie na ostatnią notkę w tym roku. Pozdrawiam serdecznie!

  Reply
 • Wiedźminka 31 grudnia 2012 at 17:19

  Heh, w tym roku ja też założyłam bloga 😉
  Życzę Ci dalszych sukcesów i szczęśliwego Nowego 2013 roku 😉

  Reply
 • versatile 31 grudnia 2012 at 17:54

  Gratuluję wszystkich tegorocznych sukcesów. Trzymam kciuki, aby następny rok był dla Ciebie równie owocny 🙂
  Szczęśliwego nowego roku!

  Reply
 • Kasia J. 31 grudnia 2012 at 18:35

  Imponujące wyniki 🙂 W nadchodzącym roku życzę Ci, byś nie straciła zapału z jakim tworzysz swojego bloga. No i oczywiście wszystkiego dobrego 🙂

  Reply
 • Tala 31 grudnia 2012 at 19:25

  Gratuluję wspaniałych wyników! Szczęśliwego Nowego Roku!

  Reply
 • Upadły czy Anioł 31 grudnia 2012 at 19:40

  statystyki powalające 🙂
  oby tak dalej w 2013r 🙂

  Reply
 • Madame K. 31 grudnia 2012 at 19:50

  Rety… To rewelacyjny wynik! Mam nadzieję, że kiedyś taki osiągnę. Życzę tobie wszystkiego najlepszego w nowym roku!

  Reply
 • tikichomiktaki 31 grudnia 2012 at 19:56

  Świetne podsumowanie! 🙂 Muszę bliżej poznać Panią Michalak w przyszłym roku, a Tobie życzę dalszych sukcesów i spełnienia marzeń 🙂

  Reply
 • ness 31 grudnia 2012 at 21:07

  Chyba mogę tylko pomarzyć o takim wyniku 🙂 Gratuluję i życzę szczęśliwego Nowego Roku 2013 🙂

  Reply
 • Ania 31 grudnia 2012 at 22:21

  Wspaniały wynik:) gratuluję:)
  Życzę jeszcze lepszych wyników w 2013 roku:)

  Reply
 • Katarzyna Michalak 31 grudnia 2012 at 22:59

  No nieee… wygląda na to, że więcej moich książek przeczytałaś, niż ja wydałam!! :D:D Dziękuję za wspaniałe recenzje! Wyniki czytelnicze masz niesamowite, blogowe również. Gratuluję i życzę spełnienia marzeń w 2013. :*:*

  Reply
  • Miłośniczka Książek 1 stycznia 2013 at 19:19

   Dziękuję 🙂
   I miło, że do mnie zajrzałaś pozostawiając po sobie ślad 🙂
   Pozdrawiam :*

   Reply
 • Jenah 31 grudnia 2012 at 23:15

  Rewelacyjne podsumowanie! 🙂
  Życzę powodzenia i równie wspaniałych (a może nawet lepszych) wyników w 2013 r.!

  Reply
 • Naila 1 stycznia 2013 at 01:50

  O mamo! Policzyłaś ilość przeczytanych stron! Szacun!
  Na Nowy Rok życzę nowych odkryć czytelniczych!

  Reply
  • Miłośniczka Książek 1 stycznia 2013 at 02:05

   policzenie nie było znów takie trudne 🙂
   co miesiąc w podsumowaniu mam zliczoną ilość przeczytanych stron z danego miesiąca 🙂 zatem rachunek był prosty ;]

   Reply
 • matra2710 1 stycznia 2013 at 12:04

  Świetny wynik, gratuluje 🙂
  Zapraszam na: http://matraczyta5.blogspot.com/

  Reply
 • Ewa 1 stycznia 2013 at 12:17

  Świetne statystyki roczne – gratuluję! szczęśliwego Nowego Roku!

  Reply
 • Aga 1 stycznia 2013 at 13:37

  Gratuluję wyników i życzę dalszych sukcesów

  Reply
 • jjon 1 stycznia 2013 at 16:17

  Wyniki imponujące! Najlepsze życzenia na Nowy Rok!

  Reply
 • Kinga 1 stycznia 2013 at 17:49

  Twoje statystyki są imponujące! Życzę by nadchodzący, 2013 rok czytelniczo był równie dobry, jeśli nie lepszy 🙂
  Wszystkiego dobrego w Nowym Roku 🙂

  Reply
 • MalaEmily 2 stycznia 2013 at 11:30

  Super wyniki! aż tyle przeczytanych książek… Robi wrażenie:))

  Reply
 • Anne18 28 lipca 2013 at 14:39

  Czy gdybym tworzyła swoje podsumowanie mogę się trochę tym postem zainspirować ?

  Reply
  • Anne18 28 lipca 2013 at 14:42

   Mała literówka zamiast polskie polskiej

   Reply
  • Miłośniczka Książek 28 lipca 2013 at 15:33

   Jak najbardziej możesz 🙂
   Literówkę poprawiłam, dzięki 🙂

   Reply
   • Anne18 28 lipca 2013 at 17:58

    Dzięki.

    Reply
    • Anne18 9 grudnia 2013 at 12:51

     a mogę jeszcze zapożyczyć sobie grafikę od Ciebie ?

     Reply
     • Miłośniczka Książek 9 grudnia 2013 at 13:03

      możesz 🙂

Leave a Comment