Podróże z filiżanką #17 – Herbata Świąteczne Łakocie

W przerwie pomiędzy recenzjami chciałabym Wam opowiedzieć o kolejnej herbacie, którą otrzymałam do wypróbowania dzięki uprzejmości sklepu Skworcu. Mowa będzie o mieszance o nazwie „Świąteczne Łakocie”. 

Świąteczne łakocie (1)

Jest to herbata owocowa na bazie hibiskusa. Mieszanka składa się z całego mnóstwa najróżniejszych składników. Zresztą zobaczcie sami co my tu mamy: hibiskus, kawałki jabłka, skórka pomarańczy, płatki dzikiej róży, kawałki kokosu, lukrecja, kawałki śliwek i moreli, daktyle, figi, rodzynki, migdały, drobinki wanilii i kardamonu, płatki i pączki róży, naturalny aromat. Może się zakręcić w głowie od tego wszystkiego. I powiem Wam, że nie sposób sobie wyobrazić, jak połączenie tego wszystkiego może smakować, dopóki nie przygotuje się w odpowiedni sposób herbaty. Zanim jednak do tego przejdę, poniżej rzut okiem na mieszankę w pełnej krasie. Mam nadzieję, że wszystko ładnie i wyraźnie widać.

Świąteczne łakocie (2)

 Przygotowanie herbaty jest bardzo proste. Do szklanki wsypujemy dowolną ilość mieszanki – krótko mówiąc wg własnego uznania. Następnie zalewamy to gorącą, ale nie wrzącą! wodą. Odpowiednia temp to taka około 96 stopni. Czas odparzania wynosi od 5 do 8 minut. I teraz jak kto woli – można pozbyć się wkładu, albo jeśli Wam to nie przeszkadza nie usuwać go. Ja zawsze zostawiam. Słodzić? Znów zależy to od własnych upodobań. Jeśli chodzi o mnie to dodałam 1,5 łyżeczki cukru. A tak oto prezentuje się gotowa herbatka. Jak widzicie przybrała ciemnoczerwoną barwę, a na powierzchni swobodnie pływają sobie przeróżne owoce.

Świąteczne łakocie (3)

Muszę przyznać, że smak herbaty jest dość egzotyczny. Po wypiciu całej szklanki nie jestem do końca pewna, czy mi smakowała. Poważnie. Wyczuwalna jest zarówno słodycz płynąca z owoców, jak i pewna cierpkość. Takie pomieszanie z poplątaniem robiące mały mętlik w głowie. Zła nie jest. Da się wypić. Bardziej smakowała mi, kiedy już zupełnie wystygła, niż jak była ciepła. 

Jeśli chcielibyście wypróbować osobiście, jak smakują „Świąteczne Łakocie”, możecie zakupić herbatę na stronie sklepu Skworcu w cenie 4,25 zł / 50 g. Płacicie jedynie za mieszankę herbaty, a nie za kolorowe, zbędne opakowania. Skworcu przykłada wagę do tego, aby ich klienci otrzymywali pełnowartościowy towar bez niepotrzebnych udziwnień. Wysoka jakość za stosunkowo nie wysoką cenę. 

Skworcu

7Shares