Pierwsza polska powieść z cyklu Uniwersum Metro 2033 (informacja prasowa)

Dzielnica-Obiecana1Już dzisiaj premiera pierwszej polskiej powieści w Uniwersum Metro 2033!

Nareszcie! Jest sygnał z Krakowa! W końcu mamy dowód na to, że także i w Polsce żyją niedobitki po nuklearnej zagładzie… Z nieukrywaną dumą – wraz ze znakomitym autorem, Pawłem Majką – oddajemy w Wasze ręce pierwszą polską powieść w Uniwersum Metro 2033. Czekanie naprawdę się opłaciło. Witajcie w Polsce, w roku 2033…

(Dmitry Glukhovsky, autor bestsellerów Metro 2033 i Metro 2034
twórca międzynarodowego projektu Uniwersum Metro 2033)

„Dwie dekady po Pożodze, globalnej zagładzie atomowej. Gatunek homo sapiens na powrót został sprowadzony do roli jednego z konkurentów w grze o przetrwanie. Zmieniło się wszystko. Tylko ludzie pozostali tacy jak dawniej.
Nowa Huta. Zaprojektowane i zbudowane od podstaw robotnicze miasto. XVIII dzielnica Krakowa. To tu, w podziemnych schronach, mieszkają ci, którzy przetrwali nuklearną apokalipsę. Każdy dzień oznacza dla nich walkę, każdy miesiąc przynosi nowe zagrożenia. Wśród strzępów cywilizacji przeżycie kolejnego roku zakrawa na cud.
Zdradzeni i zmuszeni do ucieczki mieszkańcy Nowej Huty wyruszają na poszukiwanie mitycznego raju – Kombinatu. Nie wiedzą jeszcze, że z niedostępnego dla nich centrum Krakowa nadciąga przerażająca horda, która odmieni znany im świat.
Jednak to śmiertelne niebezpieczeństwo okaże się tylko tłem dla piekła, które ludzie niezmiennie gotują sobie sami nawzajem.”

Zachęcam do zapoznania się z pierwszymi fragmentami powieści Pawła Majki:

 


Przyznam, że nie mogę doczekać się lektury tej powieści. Jestem strasznie ciekawa, co też ciekawego zaserwował czytelnikom Paweł Majka w „Dzielnicy obiecanej”. A Wy? Zainteresowani jesteście lekturą tej książki?

6 komentarzy

 • Elfik Book 27 sierpnia 2014 at 19:28

  Tyle słyszałam o tym całym Metro, a nadal słabo ogarniam o czym jest. Znaczy znam podstawy tej serii, ale i tak jakoś zbytnio jej nie ogarniam. I muszę szczerze powiedzieć, że mimo wielu pozytywnych opinii nie mogę się do niej przekonać. Choć przyznaję, że już gdzieś w mojej głowie kiełkuje ziarnko ciekawości, co może oznaczać tylko jedno – i tak ją przeczytam 🙂
  Pozdrawiam 😉

  Reply
 • Amalia Grace 27 sierpnia 2014 at 20:09

  Ciekawe, ciekawe, nie ukrywam, że mnie to interesuje :))

  Reply
 • Sandi Cullen 27 sierpnia 2014 at 20:32

  Jestem bardzo ciekawa tej powieści i ogólnie mam w planach przeczytanie całej serii 🙂

  Reply
 • Kiti 27 sierpnia 2014 at 21:22

  Z ciekawości przeczytam kiedyś, skoro Polak też coś napisał do tego cyklu.

  Reply
 • Anne18 28 sierpnia 2014 at 14:50

  Tym razem nie jestem zainteresowana, ale fani tego typu powieści pewnie zacierają ręce.

  Reply
 • Elenkaa_ 28 sierpnia 2014 at 15:28

  Raczej nie przeczytam, ale ciągle widzę na różnych stronach zapowiedzi tej książki, bardzo niej głośno 🙂

  Reply

Leave a Comment