"Pieniądze nie rosną na drzewach" – Paul Mason [recenzja, 190]

Tytuł oryginalny: Money Doesn’t Grow on Threes!
Tłumaczenie: Patrycja Zarawska
Wydawnictwo: Debit
Data wydania: 2013
Ilustracje: Mike Gordon
Oprawa: twarda
Ilość stron: 48
ISBN: 978-83-7167-848-6
Kupisz: DebitEmpik

Pieniądze są bardzo ważne w życiu każdego człowieka. To dzięki nim jesteśmy w stanie przetrwać. Spotykamy je dosłownie na każdym kroku. Bowiem żeby zaopatrzyć lodówkę w produkty żywnościowe, zapełnić szafę nowymi ubraniami, bądź po prostu spełniać swoje marzenia o dalekich podróżach potrzebne są nam pieniądze. Nie ma niczego za darmo, za wszystko niestety trzeba płacić. Jak je zdobyć? Jak nimi prawidłowo rozporządzać? O tym dowiemy się z praktycznego poradnika autorstwa Paula Masona.

Książka skierowana jest głównie do dzieci starszych oraz młodzieży. Jednakże i osoby dorosłe mogą wynieść nie mały pożytek z lektury tego poradnika. Zawiera on bowiem szereg przydatnych informacji z wielu dziecin związanych z pieniędzmi. Czego się zatem dowiemy? Poznamy historię pieniądza oraz bankowości. Dowiemy się, w jaki sposób można zaoszczędzić pieniądze poprzez prawidłowe sporządzanie planów finansowych i prowadzenie domowego budżetu. Zrozumiemy czym są pożyczki oraz kredyty i jakie czyhają na nas niebezpieczeństwa z nimi związane. Dla młodszych czytelników napotkamy wskazówki, w jaki sposób można uzbierać środki finansowe na kupno wymarzonych gadżetów. Odpowiednie rozporządzanie własnym kieszonkowym uczy dzieci oszczędzania oraz prawidłowego podejścia do własnych pieniędzy. Dodatkowo w poradniku znajduje się prosty quiz, po rozwiązaniu którego dostaniemy odpowiedź na to, czy jesteśmy osobami rozrzutnymi, skąpymi czy też potrafimy odpowiednio równoważyć nasze wydatki. Poradnik napisany jest w prosty i w pełni zrozumiały sposób. Już dzieci w wieku wczesnoszkolnym będą potrafiły zrozumieć większość informacji znajdujących się na jego kartach. Ilustracje wykonane przez Mike’a Gordona w zabawny i przemyślany sposób dopełniają treści zawartych w poradniku. Na końcu znajduje się poręczny słowniczek definicji oraz index, dzięki którym szybko i sprawnie odnajdziemy interesujące nas treści w książce.

„Pieniądze nie rosną na drzewach” to ciekawa pozycja. Nie znajdziemy w niej gotowych sposobów na poprawę swoich finansów, a jedynie wartościowe wskazówki, które po wprowadzeniu w życie z pewnością pomogą nam zapanować nad finansowym bałaganem, jaki czasem pojawia się w życiu każdego człowieka. Zatem jeśli pragniecie zrozumieć niuanse dotyczące prawidłowego rozporządzania własnymi pieniądzmi, to dzieło pana Paula Masona rzuci nieco światła na ten temat. Warto podarować tę książkę starszakom i nastolatkom. Już od wczesnej młodości powinny zrozumieć, że zdobycie pieniędzy wymaga nakładów pracy i że nie warto nimi szastać na prawo i lewo, gdyż w ten sposób z pewnością do niczego dobrego nie dojdą w swoim życiu.

Moja ocena: 4/6
Za książkę bardzo dziękuję wydawnictwu

7 komentarzy

 • toska82 21 marca 2013 at 13:14

  A szkoda, że nie rosną, mam duży ogródek to by tych drzewek trochę się zmieściło 🙂

  Reply
 • Carlli 21 marca 2013 at 13:49

  Fajnie poczytać czasami coś takiego…Cofnąć się do czasów dzieciństwa i dobrze się bawić czytając tego typu książkę! Moim zdaniem warto sięgnąć i dowiedzieć się jak rozporządzać swoimi pieniędzmi, bo niestety nie rosną one na drzewach…Pozdrawiam i dziękuję za wizytę u mnie;)

  Reply
 • Alice 21 marca 2013 at 14:24

  Bardzo pouczająca książka.

  Reply
 • Sheti 21 marca 2013 at 16:17

  JA ostatnio odkładam codziennie coś do skarbonki i całkiem sporo już uzbierałam 😀

  Reply
 • Cohrri 21 marca 2013 at 17:45

  Możliwe, że kiedyś w wolnym czasie sięgnę po tą książkę 🙂

  Reply
 • Jenah 21 marca 2013 at 22:53

  Ciekawa książka 🙂

  Reply
 • Sylwuch 21 marca 2013 at 23:48

  Szkoda, że nie rosną – wielka szkoda! 😉 A książeczka przyda się dzieciom oraz rozpieszczonym nastolatkom, uważającym, że wszystko zostaje podane na tacy i należy się im. 😉

  Reply

Leave a Comment