„Pan Robótka. Niezwykłe projekty plastyczne” (recenzja 516)

„Pan Robótka” to popularny program telewizyjny dla dzieci puszczany na kanale CBeebies. W każdym odcinku tytułowy Pan Robótka ma określony czas na wykonanie jakiejś konkretnej pracy plastycznej. Tworzy najróżniejsze cuda ze wszystkiego, co ma pod ręką. Wystarczy bowiem tylko wyobraźnia, by powstało coś naprawdę fajnego, co spodoba się dzieciakom.

Ostatnio w biblioteczce mojej córki pojawiła się nowa książka – „Pan Robótka. Niezwykłe projekty plastyczne”. Na 96 kolorowych stronicach znalazło się ponad 35 przeróżnych projektów plastycznych pochodzących ze wspomnianego wyżej programu telewizyjnego, które można wykonać wraz z dzieckiem w domowych warunkach. Czego tu nie ma! Mamy tu mnóstwo wskazówek, jak przygotować kolorowe dekoracje, zabawki, bądź też najprawdziwsze małe dzieła sztuki. Każda kolejna czynność, którą musimy wykonać tworząc nowy projekt, została tu bardzo dokładnie omówiona i przedstawiona na ilustracjach, dzięki czemu możemy mieć pewność, że nasze dzieci sobie ze wszystkim poradzą. Z pomocą kredek maluchy odkrywać mogą ukryte rysunki, świetnie się przy tym bawiąc. Mają też okazję wykazać się umiejętnościami matematycznymi licząc kwadraty, prostokąty i inne przedmioty ukryte na ilustracjach. Ale to nadal nie wszystko! Do książeczki dołączono 200 fantastycznych, superkolorowych naklejek, które Wasze pociechy mogą wykorzystać wedle własnego uznania czy to ozdabiając własny kącik w pokoju, czy cokolwiek innego. Na samym końcu książki zamieszczono jeszcze jedno zadanie dla dzieci wymagające od nich pewnych umiejętności detektywistycznych. Mają bowiem odnaleźć w książce konkretne przedmioty ukazane na obrazkach.

„Pan Robótka. Niezwykłe  projekty plastyczne” to naprawdę fantastyczna książka, którą z całego serducha Wam polecam. Dostarcza nie tylko świetnej zabawy Waszym pociechom, ale również pozwala spędzić czas przeznaczony na nią w sposób kreatywny. Rozbudza w dzieciakach ich wyobraźnię, a także daje sposobność do ćwiczenia zdolności manualnych. Nadaje się już dla dzieci od 3 roku życia. Naprawdę gorąco polecam!

Moja ocena: 6/6

Tytuł oryginalny: Mister Maker. Things to Make and Do
Tłumaczenie: Donata i Sergiusz Olejnik
Wydawnictwo: Centrum Edukacji Dziecięcej
Rok wydania: 2014
Oprawa: twarda
Liczba stron: 96
ISBN: 978-83-271-0020-7
Grupa wiekowa: 3+

Centrum Edukacji Dziecięcej


14Shares

56total visits,2visits today

2 Replies to “„Pan Robótka. Niezwykłe projekty plastyczne” (recenzja 516)”

 1. Ale wspaniała jest ta książka! Też ją dostałam, zachwycająca. Nie wiadomo, za którą rzecz najpierw się zabrać:) Mi bardzo podoba się to kolorowanie wybranych elementów danym kolorem!

 2. Cudna książka! Uwielbiam wszystkie pozycje tego rodzaju jeśli są kolorowe i bogate w zdjęcia.
  Pana Robótki nie znam, ale nie znam też kanału telewizyjnego, o którym piszesz.
  Mnie najbardziej urzekła książka „365 rzeczy do zrobienia” też na kołowrotku i tak samo barwna.
  Przedstawione w niej propozycje są w większości proste, a zarazem bardzo efektowne np. ilustracje z odcisków palców. Takie pingwinki czy bałwanki są urocze, a każdy może je wykonać.
  Jak byłam mała i takie książki nie były zbyt dostępne, a też rodzice nie palili się do tego, by je kupować swoim dzieciom, to chodziłam do biblioteki i godzinami przeglądałam je leżąc na dywanie. I tak codziennie od nowa. Niestety moje umiejętności manualne były wtedy mocno ograniczone, więc zwykle kończyło się na samym patrzeniu.

  Teraz takie książki bardzo chętnie wykorzystuję w pracy w szkole.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *