„Pan Mamutko i zwierzęta” – Paweł Beręsewicz

Niedawno na półce mojej córki pojawiła się nowa pozycja – książka pt „Pan Mamutko i zwierzęta” autorstwa Pawła Beręsewicza, pisarza, z którego twórczością miałyśmy już prędzej styczność przy okazji lektury takich książek jak „Czy wojna jest dla dziewczyn?” oraz „Co słychać u Ciumków?”. Oba te tytuły bardzo nam się podobały, dlatego też chętnie sięgnęłyśmy po jego nową książkę.

Opowiada ona o tytułowym panu Mamutko, mieszkańcu Sianoka (w którym to prowadzi bar „Mamutko”), wielkim miłośniku zwierząt, muzyki oraz ogrodnictwa, znanym tłumaczu i znawcy języka zwierząt. Jest on bardzo sympatyczną osobą, dlatego też nie powinno nikogo zdziwić, że jest powszechnie lubiany.

Pan Mamutko miewa różnego rodzaju przygody, w które czasami wplątany zostaje wbrew własnej woli. W każdym z rozdziałów książki (a jest ich w sumie dziesięć) przeczytacie o jednej z nich. I co ważne – historie te w żaden sposób się ze sobą nie łączą, zatem czytać można je w dowolnej kolejności, wedle własnego uznania.

Nie będę opowiadała wam po kolei, o czym przeczytacie w poszczególnych rozdziałach, gdyż odebrałabym wam tym samym całą przyjemność z lektury tej książki. Wspomnę jedynie pobieżnie, iż nasz bohater m.in wybierze się na poszukiwanie nowego narożnika, którego zakup okaże się być dla niego nie lada wyzwaniem; weźmie udział w Pierwszym Światowym Zjeździe Świń, stawi czoła Baranosikowi; przekona się, czy wszystkie kraule potrafią pływać; zostanie osobistym trenerem pewnego ślimaka, a nawet trafi… za kraty!

Jeśli szukacie książki pełnej ciekawych przygód oraz humoru, to świetnie trafiliście! Najnowsza książka Pawła Beręsewicza sprawdzi się doskonale w tym temacie. Nie będziecie żałować wydanych pieniędzy na „Pana Mamutko i zwierzęta”. Zaskakująco pomysłowe historyjki idą tu bowiem w parze z dopracowanym wydaniem samej książki, której ozdobą są ilustracje pani Ewy Podleś. Naprawdę gorąco polecam <3

Moja ocena: 5/6

Wydawnictwo: Skrzat
Rok wydania: 2017, wyd III
Oprawa: miękka
Ilustracje: Ewa Podleś
Liczba stron: 96
ISBN: 978-83-7915-443-2
Grupa wiekowa: 6+

10Shares