Nadchodzące premiery

Dziedzictwo przodków0

Moskwa i Kaliningrad. Wspaniałe stołeczne metro i zbudowane przez faszystów w podziemiach Königsberga bunkry oraz tajne bazy. Intrygujące zestawienie. Choć ci, którzy o moskiewskim metrze wiedzą wszystko, żyją pośród nas, milczą ze względu na podpisane zobowiązania. Tymczasem tajemnice podziemnego Königa jego budowniczowie zabrali do grobu. A jeśli z tego grobu powstaną? To książka, której na pewno nie zapomnicie. – Dmitry Glukhovsky

„Po niebie niczym strzały przemknęły rzadkie obłoki, pędzone przez nieznaną siłę. Huk narastał, aż nagle do lasu wdarł się huragan. Potężna fala pyłu wyrywająca z korzeniami młode drzewa i łamiąca stare. Fruwające krzaki zamieniły się w niekończącą się ulewę. Ściana kurzu, kamieni, ziemi i roślin porwała stojące na skraju lasu samochody i ludzi”.

Miasto twierdza Königsberg. Jej upadek pieczętował los Trzeciej Rzeszy i kończył niemiecką obecność w Prusach Wschodnich. Ale nawet teraz, kiedy wybrzmiały echa ostatniej globalnej wojny, która zapędziła resztki ludzkości pod ziemię, są tacy, którzy w imię dziedzictwa przodków są gotowi zabijać i ginąć.

Premiera: 22 luty 2014, Wydawnictwo Insignis

decorative

W pewnym teatrze lalek

Do teatru lalek przybywa nowa marionetka Perełka. Jest niedoświadczona i nigdy nie występowała na scenie. Do roli aktorki pomagają jej przygotować się nowi przyjaciele: Kamilla, Babcia, Miś i Kaczka. Plejada marionetek, jawajek i pacynek wiedzie na pozór beztroskie życie, co rusz wcielając się w nowe kreacje. Okazuje się jednak, że aktorstwo niesie ze sobą wiele wyzwań, a teatr jest czymś więcej niż pracą – jest całym ich światem!

Książka „W pewnym teatrze lalek” w sposób zabawny, a zarazem wzruszający opowiada o kształtowaniu charakteru, partnerskich relacjach i przynależności do grupy. To opowieść o budowaniu własnej tożsamości, rozpoznawaniu emocji oraz o otwartości na potrzeby innych.

Ilustracje do książki wykonała włoska artystka Laura Aldofredi.

Premiera: 23 luty 2014, Wydawnictwo Dreams; dla zainteresowanych fragment do poczytania

decorative

Assassins Creed - Czarna bandera

Złota era piractwa. Śmiałków w rodzaju Edwarda Kenwaya – aroganckiego syna walijskiego hodowcy owiec i męża pięknej Caroline, opętanego obsesją zdobycia majątku i szacunku otoczenia – werbownicy mamią korsarskim rzemiosłem na morzu.

Po tym, jak jego rodzinne gospodarstwo padło ofiarą ataku, Edward podąża za swoim pragnieniem, by zyskać sławę jednego z najniebezpieczniejszych piratów swoich czasów.

Jego drogę znaczą chciwość, ambicje i zdrady. A kiedy na jaw wychodzi spisek grożący zniszczeniem wszystkiego, co drogie jego sercu, w Kenwayu budzi się żądza zemsty.

I tak oto Edward Kenway zostaje wciągnięty w odwieczną walkę asasynów i templariuszy.

Premiera: 5 marzec 2014, Wydawnictwo Insignis

7 komentarzy

 • Pedagog pomaga 18 lutego 2014 at 09:30

  Już po okładce widać, że „W pewnym teatrze lalek” będzie ładnie wydane. Uwielbiam ten typ ilustracji.

  Reply
 • monweg 18 lutego 2014 at 11:06

  Piraci…templariusze…jestem gotowa 🙂

  Reply
 • Wiedźma 18 lutego 2014 at 11:13

  Nothing is true,
  Everything is permitted.

  Reply
 • Irena Bujak 18 lutego 2014 at 11:26

  Jeju! Aleś mnie przeraziła… Patrze na tytuł notatki i sobie myślę „no nie! kolejne?” Ale na szczęście pierwszą dostanę, a druga nie bardzo mnie interesuje. Tak więc moja psychika o portfel odetchnęli z ulgą 😀

  Reply
  • Irena Bujak 18 lutego 2014 at 23:51

   Mała korekta, interesuje mnie tylko środkowa 😉

   Reply
 • Kiti 18 lutego 2014 at 12:01

  Z tych dwóch akurat nie widzę nic dla siebie;)

  Reply
 • Alicja 19 lutego 2014 at 19:38

  Dwie pierwsze z chęcią przeczytam :))

  Reply

Leave a Comment