„Maluję palcami. Kotek” – Anna Horosin

Jeśli wasze dziecko lubi kreatywne zabawy i ma od 3 do 7 lat, polecam waszej uwadze książeczkę pt „Maluję palcami. Kotek” autorstwa Anny Horosin. Sprawi im ona nie tylko mnóstwo frajdy i radości, ale też nauczy kilku pożytecznych rzeczy jak rozróżniania poszczególnych paluszków oraz części dłoni, a także rozpoznawania kolorów. Oprócz tego pozwoli doskonalić umiejętność odwzorowywania oraz sprawność manualną.

Wewnątrz książeczki znalazły się pomysły na dziesięć różnych ilustracji, które dziecko może samodzielnie wykonać własnymi łapkami – odbijając pomalowane farbami fragmenty dłoni oraz paluszki zgodnie ze wskazówkami dołączonymi do danej ilustracji.

Maluję palcami (8) Maluję palcami (9)
Maluję palcami (10) Maluję palcami (11)

Dziecko będzie mogło stworzyć: ośmiornicę, psa, grzyb, koguta, motyla, ślimaka, drzewo, kota, słońce oraz anioła. Jak już się wie, jak co wykonać, to nagle okazuje się, że utworzenie takiej ilustracji jest naprawdę bardzo proste i aż dziw bierze, że prędzej samemu nie wpadło się na podobny pomysł.

Maluję palcami (2)

Maluję palcami (3)

Maluję palcami (4)

W środku książeczki, oprócz pomysłów na ilustracje, znalazły się też gotowe, kolorowe stronice, które można wyciąć i dać dziecku, by w odpowiednim miejscu wykonało poszczególne obrazki. Pozwala to stworzyć bardzo fajne prace, które można później zawiesić na ścianę w pokoju dziecka, albo schować na pamiątkę. Na samym końcu książeczki znajdziemy natomiast sześć pacynek do wycięcia, które można wykorzystać do zabawy w mini-teatrzyk.

Maluję palcami (6) Maluję palcami (7)

Mam nadzieję, że udało mi się zainteresować was tą pozycją. Sama jestem z niej bardzo zadowolona, widzę bowiem, ile radości i powodów do uśmiechu dała mojemu dziecku. Wracam więc do wspólnej zabawy, a was zapraszam na zakupy ^_^ Zróbcie swoim pociechom miłą niespodziankę 🙂

Moja ocena: 5/6

Wydawnictwo: Skrzat
Rok wydania: 2016
Seria: Maluję Palcami
Oprawa: miękka
Ilustracje: Agnieszka Filipowska
Liczba stron: 32
ISBN: 978-83-7915-334-3
Grupa wiekowa: 3-7 lat

Skrzat2

1Shares