Herbata Tea Book vol. II Złota puszka

Dawno już nie przyszłam do Was z wpisem z cyklu „Podróże z filiżanką”. Tym razem jednak mam ku temu świetny powód, a jest nim produkt o nazwie „Tea Book vol. II” firmy Basilur, który zawitał w mym domu dzięki uprzejmości księgarni Decomade – za co jeszcze raz bardzo dziękuję.

Nigdy nie myślałam, że tak bardzo będzie zachwycała mnie herbata. Stop, wróć – nie tyle ona sama, ile sposób, w jaki została zapakowana i oddana w ręce klienta. Metalowa puszka w kształcie książki skrywająca w swym środku opakowanie najlepszej czarnej herbaty liściastej prosto z Cejlonu… Dosłownie bajka! Wystarczy spojrzeć tylko na front puszki (patrz foto na górze) przedstawiający zimowy krajobraz, by wydać westchnienie pełne zachwytu. Tak sobie myślę, że chociażby z tego względu zapakowana w ten sposób herbatka stanowiłaby niepowtarzalny prezent np na Gwiazdkę, pod choinkę dla bliskiej osoby.

Tea Book vol II (4)
Tea Book vol II (5)

Dodatkowym atutem przemawiającym za tym, iż pozycja ta idealnie nadawałaby się na święta, jest fakt, że po zaparzeniu jej zapach jest korzenny, w jakimś stopniu kojarzący się z piernikiem. A wszystko to za sprawą zastosowanej tu mieszanki składników. Połączono czarną liściastą herbatę z kawałkami papai, nagietka, słonecznika oraz szafranu, a wszystko to przyprawiono szczyptą pomarańczy, cynamonu, goździków oraz wanilii. Całość zapakowano w zgrabne opakowanie ze strunowym zamknięciem.

Spróbowałam tej herbatki wraz z moim mężem. Dla mnie okazała się dość przyzwoita, jednak bez wielkich uniesień. Za to mój mąż jasno dał mi do zrozumienia, że jeśli tylko mu pozwolę, to on chętnie przytuli się do tej herbatki wypijając ją do końca. Tak bardzo mu zasmakowała 🙂

Trzeba jednak w tym miejscu jasno powiedzieć, że Tea Book vol. II jest produktem luksusowym, na który nie każdy śmiertelnik będzie mógł sobie ot tak pozwolić. Czemu? Przez „dość” wysoką cenę. Nie objęty żadną promocją kosztuje ok. 66 zł. Ale! Przecież za jakość się płaci – to chyba oczywiste. A sami przyznacie, że herbatka ta prezentuje się w sposób doskonały.

Moja ocena: 5/6

Herbatę Tea Book vol. II zakupicie na stronie:

Decomade

4Shares