„Dzieci pana Astronoma” – Wanda Chotomska (recenzja 534)

Wandy Chotomskiej nikomu chyba przedstawiać nie trzeba. Na swoim koncie ma ona ponad 200 książek dla dzieci i młodzieży, audycji radiowych i telewizyjnych, scenariuszy do filmów krótkometrażowych, a także sztuk teatralnych. Na jej historiach dorastały całe pokolenia dzieci. Cieszę się zatem, że i moja córka może do nich dołączyć, a wszystko za sprawą niedawno wydanej na naszym rynku książki „Dzieci pana Astronoma”.

Pierwsze, co z miejsca rzuca się w oczy, to piękne i staranne wydanie książki: twarda oprawa, dobrej jakości papier oraz cudowne, kolorowe ilustracje autorstwa Marty Kurczewskiej. Zanim wraz z córką zabrałyśmy się do lektury, wpierw obejrzałyśmy ją z każdej strony, naoglądałyśmy obrazków i nawzdychałyśmy nad tym, jaka też ona jest ładna. Potem dopiero przyszła kolej na zaznajomienie się z historiami, które w sobie skrywa. Każda z nich napisana została wierszem w sposób czytelny, łatwy do przyswojenia już dla najmłodszych dzieci. Historyjki są niedługie, ale za to jakie ciekawe!  Opowiadają o perypetiach rodziny pana Astronoma odkąd narodziły mu się bliźnięta – chłopiec i dziewczynka. Zafascynowany Kosmosem tata nadał im imiona Teleskopek i Teleskopka. Z wielką pasją opowiada swym pociechom o wszystkim, co związane jest z Kosmosem i Wszechświatem. O gwiazdach i gwiazdozbiorach, planetach i księżycach, Zodiaku oraz człowieku, który zatrzymał Słońce, a poruszył Ziemię. Dzieci piszą wiersze oraz list do Słońca, śpiewają piosenki oraz wybierają się z tatą do pewnego zoo, a przy tym psocą ile wlezie i zasypują biednego ojca mnóstwem pytań – jak to dzieci.

Mojej córce książka Wandy Chotomskiej „Dzieci pana Astronoma” bardzo się spodobała. Z wielką uwagą i skupieniem słuchała każdej historii, podziwiała ilustracje i zadawała pytania odnośnie tego, co akurat się działo w życiu rodziny pana Astronoma. Świetna książka, naprawdę. Zarówno młodsze dzieci, jak i nieco starsze będą się przy niej świetnie bawiły, a dodatkowo te drugie wyciągną z każdej z historii mnóstwo cennej wiedzy na temat naszego świata. Dlatego też gorąco polecam Wam tę pozycję. Wierzcie mi – warto!

Moja ocena: 5/6

Wydawnictwo: Literatura
Rok wydania: 2014
Seria: Pod parasolem
Oprawa: twarda
Ilustracje: Marta Kurczewska
Liczba stron: 48
ISBN: 978-83-7672-310-5
Grupa wiekowa: 5+

Literatura

1Shares

10 Replies to “„Dzieci pana Astronoma” – Wanda Chotomska (recenzja 534)”

  1. „Dzieci Pana Astronoma” odświeżyłam sobie po kilkunastoletniej przerwie przy okazji wyzwania „Najpiękniejsze lektury naszego dzieciństwa” jakiś czas temu, ale tamto wydanie nie było takie śliczne. To jest super!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *