Co w trawie piszczy, czyli zbliżające się premiery.

Zemanta Related Posts Thumbnail

Dawno już nie zamieszczałam na swojej stronie wpisów dotyczących zbliżających się książkowych premier. Czas więc to czym prędzej nadrobić, zwłaszcza, że na tę jesień wydawcy przygotowali wiele cudownych tytułów. Chyba będę musiała robić ten wpis na kilka pomniejszych, gdyż tyle książek mi się podoba… że chyba nie dałabym rady upchnąć ich w jednej notce 🙂 Każda z poniższych książek przyciąga mnie niczym magnes. Niestety mój portfel nie przepada za dużymi zakupami, nie na wszystko można sobie pozwolić 🙁 Zatem jeśli ktoś życzliwy przejrzy tę listę i sprawi mi prezent… albo podeśle do recenzji… to bym była szczęśliwa 😀

decorative

Pisane szkarłatem

Premiera: 25.09.2013, Wydawnictwo Initium

Nikt nie potrafi tworzyć tak sugestywnych światów jak Anne Bishop, autorka bestsellerowej sagi fantasy Czarne Kamienie. Z przyjemnością oddajemy w Państwa ręce pierwszy tom jej nowej serii, należącej do nurtu miejskiego fantasy. Tym razem świat Bishop zaludniają dziwne, niesamowite stworzenia nazywane Innymi – są wśród nich między innymi wampiry i zmiennokształtni. To oni władają Ziemią, a na dodatek żywią się ludźmi.

Meg Corbyn jest jasnowidzącą szczególnego rodzaju – widzi przyszłość, jeśli rozetnie sobie skórę i pojawi się krew. Ten dar jest dla niej jednak przekleństwem, gdyż znajduje się w mocy Kontrolera, człowieka, który pragnie mieć stały dostęp do wizji Meg. Postanawia więc uciec, a jedynym bezpiecznym dla niej miejscem okazuje się Dziedziniec w Lakeside – dzielnica handlowa opanowana przez Innych.

Simon Wolfgard, zmiennokształtny, niechętnie zatrudnia Meg na stanowisku łącznika z ludźmi. Od pierwszej chwili wyczuwa, że dziewczyna coś ukrywa, poza tym jej zapach jest inny niż zapach ludzkiej zwierzyny. Jednak instynkt nakazuje mu dać jej tę pracę. Kiedy już pozna prawdę i dowie się, że Meg jest ścigana przez rząd, będzie musiał zdecydować, czy jest warta rozpętania wojny między ludźmi a Innymi. (źródło)

decorative

Nieskończoność

Premiera: listopad 2013, Wydawnictwo EGMONT

Jest rok 2264. Mroczna Zima już minęła. Średnia długość życia to sto pięćdziesiąt lat. Większość prac wykonują roboty. Ludzie posługują się mózgołączem, które pozwala im na zapisywanie wspomnień w globalnej bazie danych. Zaimek osobowy „ja” wyszedł z użycia. W tym stechnokratyzowanym społeczeństwie miłość jest czymś niepożądanym. Finn Nordstrom, dwudziestosześcioletni historyk i tłumacz martwego języka niemieckiego zostaje poproszony o zbadanie tajemniczego znaleziska – dziennika dziewczyny z XXI wieku. Tymczasem w innej czasoprzestrzeni Eliana odwiedza ulubioną berlińską księgarnię. Spotka w niej przystojnego mężczyznę, który nie wie… do czego służy guma do żucia. Co połączy tych dwoje? Niezwykła opowieść o uczuciu rodzącym się wbrew rozumowi. (źródło)

decorative

Toksyna

Premiera: październik 2013, Wydawnictwo Dreams

Druga część bestsellerowego „Dotyku” Jus Accardo.

Szóstka ocaliła życie Kale’a, lecz nie obyło się bez konsekwencji. Wymiana. Coś za coś. Życie za życie. Dez nigdy nie przypuszczałaby, że utraci osobę, której oddałaby wszystko. Jakby tego było mało, jej odporność na śmiertelny dotyk Kale’a słabnie.

Kiedy Dez i Kale wyszli cało z Sumrun, ojciec dziewczyny stracił nie tylko najpotężniejszą broń, ale i ważny element projektu Supremacji. Zmuszony przez Denazen do odwrócenia sytuacji, doprowadza do zatrucia córki i pozostawia jej wybór: albo umrze, albo odda się w ręce Denazen w zamian za antidotum. Dez nie chce skończyć w kostnicy, ale też nie może stracić ukochanego. Próbuje znaleźć rozwiązanie i utrzymać w tajemnicy fakt działania trucizny. Jednak kiedy zostaje zaatakowana przez organizację ojca, dochodzi do wniosku, że w kręgu znajomych czai się zdrajca. (źródło)

decorative

Gorączka cz2

Premiera: listopad 2013, Wydawnictwo EGMONT

Seth i Eva przetrwali atak wirusa. Niestety z niewiadomych przyczyn stan Evy się pogarsza. W dodatku ofiarami zabójczej gorączki padają kolejni ludzie. Seth musi wyruszyć w niebezpieczną podróż w czasie, aby zatrzymać rozprzestrzenianie się wirusa. Ale nawet nie wie, jak katastrofalne skutki będą miały wydarzenia, które wywołał…

(źródło)

decorative

Beta

Premiera: październik 2013, Wydawnictwo Czarna Owca

Porywająca i niezapomniana historia o odwadze i miłości w niemoralnym świecie. Elizję stworzono po to, by służyła mieszkańcom Dominium, rajskiej wyspy, na której mieszkają najbogatsi ludzie na Ziemi. Szesnastolatka jest klonem bez emocji, które mogłyby ją odrywać od bycia opiekunką dzieci gubernatora. 

Kiedy jednak spotyka Tahira, wspaniałego, enigmatycznego młodzieńca, pochodzącego z jednej z najbardziej wpływowych rodzin, niespodziewane emocje zaczynają pojawiać się w jej umyśle. Elizja nie rozumie, co się z nią dzieje, nie wie, jak sobie radzić z czymś, czego nigdy się nie spodziewała.

Jeżeli inni dowiedzą się o tym, że Elizja potrafi kochać, czeka ją przerażający los. Ale pożądanie do Tahira jest zbyt silne, by móc je ignorować. Gdy okrutny los ich rozdziela, dziewczyna postanawia uciec, bez względu na koszty! (źródło)

decorative

 

Gra w kłamstwaPremiera: październik 2013, Wydawnictwo Otwarte

Najgorsze w byciu martwym jest to, że niczego już nie przeżyjesz.
Nigdy więcej nie pocałujesz chłopaka.
Nigdy więcej żadnych sekretów.
Nigdy więcej plotek z dziewczynami.

Chciałam dostać coś, czego nikt inny jeszcze nie otrzymał – drugie życie.
Dzięki Emmie, mojej zaginionej siostrze bliźniaczce, mam na to szansę.

Poznaj nową książkę Sary Shepard, autorki bestsellerowej serii Pretty Little Liars.
To ekscytująca powieść o sekretach i kłamstwach, która zdobyła rzesze fanów na całym świecie. Na jej podstawie powstał serial telewizyjny The Lying Game.

Niech gra w kłamstwa się zacznie. (źródło)

decorative

 

Miejsca ciemne i puste

Premiera: październik 2013, Wydawnictwo Papierowy Księżyc

Jest wiele rzeczy, o których Annah chciałaby zapomnieć: wyraz twarzy siostry, gdy Annah zostawiła ją w Lesie Zębów i Rąk, jej pierwsze spojrzenie na Hordę na ulicach Mrocznego Miasta, wpijający się w nią drut kolczasty, który zostawił jej blizny na resztę życia. Ale przede wszystkim Annah chciałaby zapomnieć o dniu, w którym Elias zostawił ją, by dołączyć do Rekrutów.

Świat Annah zatrzymał się i od tamtej pory dziewczyna wciąż czeka na powrót Eliasa. Bez niego nie czuje się bardziej żywa od zmarłych, włóczących się po otaczających ją ruinach. Aż pewnego dnia poznaje Catchera i jej serce znowu zaczyna bić szybciej.

Ale Catcher skrywa swoje własne tajemnice. Mroczne, przerażające prawdy łączące go z przeszłością, o której Annah tak bardzo chciała zapomnieć, a także przyszłością, o której bała się myśleć. Wszystko leży w jej rękach: czy będzie w stanie dalej żyć w świecie pokrytym krwią żywych? Czy może jedyną ucieczką przed potwornością Powrotu okaże się dla niej śmierć? (źródło)

decorative

W pogoni za proroctwemPremiera: 25 wrzesień 2013, Wydawnictwo MAG

Jason i Rachel nie urodzili się w Lyrian. Nie dorastali w Lyrian. Lecz po tych wszystkich walkach i stratach , zwycięstwach i przygodach, a przede wszystkim, przyjaźniach zawartych w tym fantastycznym świecie, Lyrian stał się dla nich domem w taki sposób, jaki nigdy nie mogliby sobie wyobrazić.

I tak, uzbrojeni w przepowiednię konającej wyroczni, wyruszyli w odrębne zadania – każde będące wspartym przez odważnych i silnych sojuszników – wiedząc, że szansa na powodzenie jest niewielka. Lecz Jason i Rachel są gotowi, by w końcu stać się bohaterami, których Lyrian potrzebuje, bez względu na tego koszty. (źródło)

decorative

I jak? Widzicie wśród powyższych tytułów coś dla siebie?

decorative

22 komentarze

 • Tetiisheri 25 września 2013 at 11:54

  Wszystkie z wymienionych przez Ciebie tytułów to moje Must Have. Ma nadzieję, że będę miała okazję je przeczytać. Szczególnie ciekawi mnie kontynuacja Lasu zębów i rąk, Gorączki , Dotyku oraz najnowsza powieść urban fantasy Anne Bishop.

  Reply
  • Miłośniczka Książek 25 września 2013 at 23:45

   O tak, kontynuacje rozpoczętych już serii to moje absolutne must have 🙂 Bo jakżebym mogła porzucić rozpoczęte historie 🙂 Trzeba je pokończyć 🙂

   Reply
 • Iwisia 25 września 2013 at 12:59

  Czy widzę jakiś tytuł, który chcę przeczytać?
  Mogę odpowiedzieć, że wszystkie? xD

  Reply
  • Miłośniczka Książek 25 września 2013 at 23:45

   A możesz 🙂 Cieszę się, że się zgadzamy w 100% 😀

   Reply
 • Kiti 25 września 2013 at 13:58

  Ja raczej nie widzę nic dla siebie, choć twórczość Mulla bardzo lubię:)

  Reply
  • Miłośniczka Książek 25 września 2013 at 23:46

   Wiem, zauważyłam 🙂 Zaczytujesz się w Baśnioborze 🙂

   Reply
 • Książkówka 25 września 2013 at 14:47

  „Beta” mnie ciekawi. 🙂

  Reply
  • Miłośniczka Książek 25 września 2013 at 23:46

   Mnie też bardzo interesuje ten tytuł. Zapowiada się ciekawa historia 🙂

   Reply
 • moonatyczka 25 września 2013 at 16:00

  Wow szykują się niezłe książki;)

  Reply
  • Miłośniczka Książek 25 września 2013 at 23:47

   Nie da się ukryć 🙂 Aż strach się bać, co wydawnictwa wykombinują na święta 😀

   Reply
 • Thrish NeedLove 25 września 2013 at 16:35

  Nie widzę nic dla siebie. 🙂

  Reply
  • Miłośniczka Książek 25 września 2013 at 23:47

   Tak też mogło się zdarzyć 🙂 Wszak tu praktycznie monotematycznie – sama fantastyka 🙂

   Reply
 • AnnieK 25 września 2013 at 16:36

  Nie mogę się doczekać książek z Egmonta.

  Reply
  • Miłośniczka Książek 25 września 2013 at 23:48

   Też uwielbiam wydawane przez nich powieści. Co jedna to ciekawsza 🙂

   Reply
 • Czarny Kapturek 25 września 2013 at 17:05

  Oprócz „Beta” i „Nieskończoność” raczej nic więcej dla mnie nie ma :C

  Reply
  • Miłośniczka Książek 25 września 2013 at 23:48

   I tak dobrze, że widzisz coś dla siebie 🙂

   Reply
 • ania notuje 25 września 2013 at 21:48

  Jestem wzrokowcem… Większość książek przygarnęłabym za same okładki! 🙂

  Reply
  • Miłośniczka Książek 25 września 2013 at 23:49

   Jeśli o okładkach mowa, to nie zwróciłabym uwagi na „Betę”. Ale z miejsca przyciągnęłoby mnie to hipnotyzujące spojrzenie z okładki najnowszej powieści Anne Bishop 🙂

   Reply
 • Tala 26 września 2013 at 01:55

  Czy widzę coś dla siebie? Pewnie! Praktycznie wszystko 😛

  Reply
  • Miłośniczka Książek 27 września 2013 at 10:02

   Wiedziałam! Mamy podobny gust 😀

   Reply
 • Katarzyna Chojecka-Jędrasiak 26 września 2013 at 11:31

  Właściwie to widzę dla siebie tylko Pozaświatowców, bo pierwsze dwa tomy bardzo mi się podobały 🙂

  Reply
  • Miłośniczka Książek 27 września 2013 at 10:03

   Sama nie mogę doczekać się zakończenia trylogii 🙂

   Reply

Leave a Comment