Co nowego na Netflixie?

Netflix z każdym kolejnym miesiącem, ba! nawet dniem poszerza swoją ofertę seriali i filmów, które możemy oglądać w bardzo dobrej jakości za niewielką miesięczną opłatą. Niedawno pojawiły się informacje o nowych produkcjach, z którymi będziemy mogli zapoznać się w tym roku – z jedną z nich nawet jeszcze w tym miesiącu.

„13 powodów” – premiera 31 marca 2017

„Clay Jensen przed drzwiami domu znajduje dziwną paczkę. W środku jest kilka taśm nagranych przez Hannah, koleżankę z klasy, która dwa tygodnie wcześniej popełniła samobójstwo. Dziewczyna wyjaśnia, że istnieje trzynaście powodów, dla których zdecydowała się odebrać sobie życie. Clay jest jednym z nich i jeśli wysłucha nagrania, dowie się dlaczego.” (źródło)

„Machina wojenna” – premiera 26 maja 2017

„Pełna czarnego humoru opowieść wojenna na miarę naszych czasów. Scenarzysta i reżyser David Michôd (Królestwo zwierząt) opowiada elektryzującą historię awansu i dymisji generała U.S. Army, przeplatając fakty z prześmiewczą fikcją i zachęcając widzów, by zadali sobie ważne pytanie: gdzie dzisiaj przebiega granica pomiędzy rzeczywistością a parodią rzeczywistości? To historia urodzonego lidera, którego pewności siebie nic nie było w stanie zmącić, i który pewnym, marszowym krokiem zmierzał ku coraz gęstszym oparom absurdu. Głównym bohaterem opowieści jest jedna z najbardziej kontrowersyjnych wojskowych postaci obecnej generacji: charyzmatyczny czterogwiazdkowy generał Stanley McChrystal (w tej roli Brad Pitt), którego błyskotliwy awans na dowódcę sił NATO w Afganistanie przerodził się w nagłą dymisję po nieco zbyt szczerym wywiadzie prasowym.

Ten nowy film oryginalny Netflix powstał na podstawie książki „The Operators: The Wild & Terrifying Inside Story of America’s War in Afghanistan” autorstwa nieżyjącego już dziennikarza Michaela Hastingsa. W filmie „Machina wojenna” Pittowi towarzyszą wielokrotnie nagradzani aktorzy, a wśród nich: Tilda Swinton, sir Ben Kingsley, Anthony Michael Hall, Topher Grace, Will Poulter, Lakeith Stanfield, Emory Cohen, John Magaro, RJ Cyler, Alan Ruck, Scoot McNairy i Meg Tilly. Producentami filmu są Dede Gardner i Jeremy Kleiner z wytwórni Plan B oraz Brad Pitt. Producentem wykonawczym jest James Skotchdopole.” (źródło)

„GLOW” – premiera 23 czerwca 2017

„„GLOW” — serial na podstawie krótko emitowanego, ale uwielbianego programu z lat 80. Jest to fikcyjna opowieść o Ruth Wilder (Alison Brie), bezrobotnej aktorce żyjącej w Los Angeles w latach 80., która ma ostatnią szansę, by zostać gwiazdą. Tym razem może wzbić się na wyżyny spandeksowego świata wrestlingu kobiet. Ruth konkuruje z 12 innymi odmieńcami z Hollywood oraz z Debbie Eagan (Betty Gilpin) — byłą aktorką serialową, która porzuciła karierę na rzecz macierzyństwa. Życie Debbie nie poukładało się jednak zgodnie z doskonałym planem, dlatego musiała wrócić do pracy. Mentorem 14 kobiet podczas ich wspinaczki po szczeblach kariery wrestlingowej jest Sam Sylvia (Marc Maron) — skończony reżyser filmów klasy B, który nie stroni od kokainy.

„GLOW” został stworzony przez Liz Flahive („Homeland”, „Siostra Jackie”) i Carly Mensch („Siostra Jackie”, „Orange Is The New Black”, „Trawka”). Producentami wykonawczymi są: Jenji Kohan, twórca serialu „Orange Is the New Black”, i Tara Herrmann, a także Liz Flahive i Carly Mensch, które są również scenarzystkami serialu.” (źródło)

„OKJA” – premiera w czerwcu 2017

„Dzieło wizjonerskiego reżysera Bonga Joon Ho — niezwykła opowieść o niezwyciężonej przyjaźni. Poznaj Miję, młodą dziewczynę, która zrobi wszystko, by powstrzymać potężną międzynarodową korporację przed porwaniem jej najlepszego przyjaciela — ogromnego zwierzęcia o imieniu Okja. Ten komediodramat o dorastaniu opowiada o podróży Miji przez kontynenty, poszerzaniu swoich horyzontów oraz zmaganiach z brutalną rzeczywistością, pełną eksperymentów nad genetycznie modyfikowaną żywnością, globalizacji, ekoterroryzmu oraz ludzkiej obsesji na punkcie wizerunku, marki oraz autoreklamy.” (źródło)

„MINDHUNTER” – premiera w październiku 2017 

„To nowy serial produkowany przez Davida Finchera i Charlize Theron, oparty na książce non-fiction „Mind Hunter: Inside the FBI’s Elite Serial Crime Unit” z 1996 roku. Jednym z jej autorów jest John Douglas, były agent specjalny, który zajmował się tworzeniem profili seryjnych morderców. Douglas to postać, którą fani seriali kojarzą, nawet jeśli tego nie wiedzą – to on był inspiracją dla twórców postaci Willa Grahama z „Hannibala” i Jasona Gideona z „Criminal Minds”.

Fabuła serialu Netfliksa została osadzona w 1979 roku. Wszystko kręcić się będzie wokół dwóch agentów FBI, którym w rozwiązywaniu spraw pomagały rozmowy z seryjnymi mordercami przebywającymi w więzieniach. Zagrają ich Jonathan Groff i Holt McCallany, zaś główną rolę kobiecą dostała Anna Torv.” (źródło)

„Bright” – premiera w grudniu 2017

„Historia osadzona jest we współczesnym świecie alternatywnym, gdzie od początku dziejów żyją obok siebie ludzie, orki, elfy oraz wróżki. „Bright” — nowatorski film akcji opowiadający historię dwóch policjantów pochodzących z różnych środowisk. Ward (Will Smith) i Jakoby (Joel Edgerton) podczas rutynowego nocnego patrolu napotykają mroczną siłę, która odmieni przyszłość i świat, jaki znają.

„Bright” będzie dostępny od grudnia tylko w serwisie Netflix. Reżyserem filmu „Bright” jest David Ayer („Dzień próby”, „Bogowie ulicy”, „Legion samobójców”). Wystąpią w nim: Will Smith („Faceci w czerni”), Joel Edgerton („Wielki Gatsby”), Noomi Rapace („Dziewczyna z tatuażem”), Lucy Fry („22.11.63”), Edgar Ramirez („Kamienne pięści”, „Wróg numer jeden”), Margaret Cho („Jej Szerokość Afrodyta”) oraz Ike Barinholtz („Legion samobójców”). Za scenariusz odpowiada Max Landis („Kronika”), a producentami są Ayer, Eric Newman („Narcos”) i Bryan Unkeless („Igrzyska śmierci”). Światowa premiera tego filmu oryginalnego serwisu Netflix nastąpi w grudniu.” (źródło)

„Dark” – premiera pod koniec tego roku

Zaginione dziecko zmusza cztery rodziny do gorączkowego poszukiwania odpowiedzi. W pogoni za winowajcą wyjdą na jaw grzechy i sekrety małego miasteczka.

Widzicie coś dla siebie? 😀

13Shares