Chwila słodkiej przyjemności

Wstrętne choróbsko nadal mnie męczy. Chyba się na mnie uparło, bo za cholerę nie chce mi odpuścić. Kaszel męczy mnie do tego stopnia, że momentami mam wrażenie, iż wypluję własne płuca 😉 Ale ja się nie daję! 😀 Biorę leki i rozgrzewam się gorącymi herbatkami 😀 W ostatnich dniach towarzyszą mi dwie mieszanki od sklepu Skworcu.

Składniki:

hibiskus
jabłko
skórka pomarańczy
pączki róży
cynamon
aromat

Herbata Cynamonowo – Jabłkowa oczarowała mnie swoim aromatem. Po otwarciu opakowania czułam tak przyjemną, owocową woń, że miałam ochotę ją wąchać i wąchać, i wąchać… Gotowa herbata przybiera rubinową barwę. W smaku czuć jabłka oraz lekką gorycz cynamonu, która skojarzyła mi się z piernikami. Jest to idealna herbata na chłodny, zimowy wieczór. Bardzo rozgrzewająca 🙂

 

Składniki:

herbata czarna
skórka kakaowca
czekolada karmelowa
aromat

Herbata czarna to mój ulubiony gatunek herbat. Chętnie eksperymentuję z różnymi smakami. Tym razem wypróbowałam herbatę Karmelową. Po otwarciu opakowania wiedziałam już, że ta mieszanka mnie nie zawiedzie. Nawet nie wyobrażacie sobie, jak ona cudownie pachnie! Słodko i kusząco. Niczym karmelkowe cukierki 🙂 Uśmiech sam pojawia się na twarzy na samą myśl o tych łakociach. Po zaparzeniu herbata ta ma przyjemny, wyrazisty smak. Jest dość mocna, dlatego też nie można przesadzać z ilością suszu użytego do zalania gorącą wodą (max 95 stopni). Na każde 200 ml wody powinno się sypać nie więcej niż 1/2 łyżeczki herbaty.

Obie herbatki są do kupienia w sklepie internetowym Skworcu. Zachęcam do zakupu 🙂

Skworcu

0Shares