„Carnet de coloriage. Coloring book Malbuch” – Ludovic Jacqz (Blok do kolorowania. Ptaki)

No i masz. Kolejna kolorowanka zawitała w moim domu. Tym razem dzieło francuskiego ilustratora Ludovica Jacqz’a (tak to się odmienia?, w razie czego poprawcie mnie w komentarzu) „Carnet de coloriage. Coloring book Malbuch”, które u nas spotkać można pt „Blok do kolorowania. PTAKI”. Otrzymałam ją w ramach współpracy z księgarnią Decomade, za co jeszcze raz dziękuję 🙂

Blok ten nie jest zbyt duży, bowiem jest formatu 20×20 cm. Ale to dobrze! Czemu? Spokojnie zmieści się w torebce (z wyłączeniem kopertówek, ale to chyba oczywiste). Można go więc z powodzeniem zabrać ze sobą i kolorować w wolnej chwili – np siedząc w kolejce u lekarza, albo w przerwie w pracy.

Miękka okładka skrywa 18 dwustronnie zadrukowanych kartek. Motywem przewodnim kolorowanki są ptaki. Znajdziemy tu ich różnych przedstawicieli: papużki, pawie, tukany, flamingi i inne (nie jestem ornitologiem, nie znam się na gatunkach, więc więcej nie wymienię 😉 ) w przeróżnej scenerii – w gęstym lesie, na gałązkach czy nad wodą. Niektóre obrazki są dość proste do pokolorowania, inne wymagają niestety większego skupienia, cierpliwości oraz czasu.

Co ważne! Papier jest dość gruby i sztywny. Bezproblemowo zniósł mój nawyk zbyt mocnego dociskania kredek podczas kolorowania. Nic a nic nie przebiło na drugą stronę, ani w żaden sposób jej nie odkształciło. A to cieszy, naprawdę. Z cienkopisami czy mazakami nie kombinowałam, gdyż ich po prostu nie używam do wypełnienia grafik kolorem. Uznaję jedynie kredki. A te miały tu ładne pole do popisu. Papier fajnie przyjmuje kolor, nie trzeba zapełniać jednego miejsca kilkukrotnie, by dokładnie wypełnić je barwą.

Muszę przyznać, że jestem zadowolona z tej kolorowanki. Choć wygląda tak niepozornie, zapewni wiele godzin czystej zabawy. Więc jeśli lubicie kolorować, powinniście zwrócić uwagę na ten tytuł 🙂

Moja ocena: 5/6

Tytuł oryginalny: Carnet de coloriage. Coloring book Malbuch
Wydawnictwo: Clairefontaine
Rok wydania: 2015
Oprawa: miękka
Ilustracje: Ludovic Jacqz
Liczba stron: 36
ISBN: 3329680975048

Decomade

Spróbowałam swoich sił – chyba źle nie wyszło, jak myślicie? 😀

Carnet de Coloriage (7)

Poniższy filmik pozwoli Wam zajrzeć do wnętrza kolorowanki 🙂

4Shares

83total visits,4visits today

5 Replies to “„Carnet de coloriage. Coloring book Malbuch” – Ludovic Jacqz (Blok do kolorowania. Ptaki)”

  1. Tyle tego szajstwa się pojawia. Nie mogę się nadziwić jak kolorowanka pociągnęła za sobą kolejne. Niedługo ilość takich książeczek do malowania będzie większa niż normalnych książek .

    1. Aż tak przeszkadza Ci, że komuś sprawia to radość? nie podoba się, nikt na siłę nie zmusza do kolorowania. Nie bój się, książek do czytania nie zabraknie. I nikt Ci nie wypomina, że tych książek to tak dużo, że ich zaraz będzie więcej od bloków technicznych a3 (porównanie równie sensowne co Twoje…)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *