59. "Runy – magia i moc." – Robert Lichodziejewski, Szymon AugustynowiczWydawnictwo: Studio Astropsychologii
Data wydania: 2010r
Format: 100 x 140mm
Oprawa: pudełko
Ilość stron: 64
Ilość kart: 24
ISBN: 978-83-7377-402-5


Ostatnio miałam przyjemność zgłębiać tajemnice kart Tarota dzięki niesamowitej książce oraz kartom wykonanym przez Ciro Marchetti. Postanowiłam pójść za ciosem i dalej zgłębiać tajniki przewidywania przyszłości dzięki dostępnym na rynku pomocom. Tym razem postanowiłam sięgnąć po runy. Nigdy dotąd nie miałam do czynienia z tą formą wróżenia, zatem zestaw przygotowany przez Roberta Lichodziejewskiego [który stworzył karty] i Szymona Augustynowicza [autora dołączonego podręcznika] jest moim debiutanckim spojrzeniem na możliwość przepowiadania swej przyszłości za pomocą tych niesamowitych kart.

Pierwsze co rzuca się w oczy w tym wydaniu, to piękna talia 24 kart. Każda z nich wykonana jest z niesamowitą precyzją i dokładnością. Dodatkowym atutem jest z pewnością fakt, że zostały one polakierowane oraz nie wyginają się w trakcie używania – dzięki czemu z całą pewnością będą nam służyć przez bardzo długi okres czasu. Całość zapakowana jest w równie dokładnie wykonane pudełko, które dopełnia całości i sprawia, że czujemy się dumni z możliwości posiadania tak zachwycającego zestawu.

„Mój język jest mym najlepszym orężem, a intuicja doradcą.” [s. 14]

Dołączony podręcznik autorstwa pana Szymona Augustynowicza jest niepozorną pozycją, jeśli chodzi o format. Jest to doprawdy niewielka książeczka, która idealnie wpasowuje się do pudełka. Jeśli chodzi o treść, to na stronicach podręcznika odnajdziemy informacje na temat każdej karty, która znalazła się w dołączonej talii. O każdej z nich dowiemy się, jakie nosi imię oraz głoskę, jaki reprezentuje żywioł. Autor dokładnie przedstawił nam znaczenie każdej z nich – w aspekcie pozytywnym, negatywnym, którą sferę naszego życia reprezentują oraz co oznaczają jako talizmany bądź amulety. Pod każdą z nich znajdziemy dodatkowo dołączoną afirmację. Jednak odnalazłam jeden dość poważny problem związany z w/w książeczką. Jaki? Jestem osobą początkującą, jeśli chodzi o zagadnienie run. Spodziewałam się, że w zamieszczonym podręczniku otrzymam wskazówki, jak należy korzystać z tych kart, jakich układów można używać itp, itd. Jednakże tego tutaj zabrakło. Jest tylko wyjaśnione znaczenie kart bez instruktażu, jak można je wykorzystać.

Podsumowując – jest to z pewnością godna pozycja dla osób zainteresowanych formą przewidywania przyszłości za pomocą run. Obeznane z tematem osoby otrzymują cudownie wykonaną talię kart, która z całą pewnością spełni ich oczekiwania. Nie jest to jednak pozycja dla osób rozpoczynających swą przygodę z magią run przez to, że zabrakło wyjaśnienia, jak należy korzystać z dołączonych kart. Sama jestem taką osobą i zostałam postawiona w sytuacji, w której będę musiała zdobyć jakąś dodatkową książkę z dokładniejszymi wskazówkami, bądź szukać poradnika w internecie. Mimo to wszystkim zainteresowanym gorąco polecam 🙂

Moja ocena: 4/6
Za możliwość zapoznania się z tym ciekawym zestawem gorąco dziękuję:

0Shares

79total visits,9visits today

20 Replies to “59. "Runy – magia i moc." – Robert Lichodziejewski, Szymon Augustynowicz”

 1. mam zamiar sięgnąć teraz po coś z run 🙂 więc być może wybiorę akurat tę pozycję 🙂 tylko problem w tym że również jestem osobą początkującą i chciałabym poznać jakieś rozkłady… 🙂

 2. Idealnie oddałaś moje odczucia 🙂 Karty są przepiękne, ale zawiodłam się bo nie ma opisanej żadnej propozycji ułożenia. Chyba są przeznaczone dla osób posiadających już pewną wiedzę na temat run.
  Pozdrawiam i zapraszam do siebie <3

 3. Karty są zajebiste, ale są skrojone fabrycznie i oddzielając je uszkadza się nowiutkie karty!
  Są drogie też i tego typu wady są nie do pomyślenia!

  Lepiej zainwestować w kamienie szlachetne z runami. Znaczenie każdej z run jest przez kazdego autora talii kart podobne, ale są różnice.
  Chyba, że chcesz mieć różne runy…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *