"30 dni z książkami" – Dzień 10 i 11

„30 dni z książkami” – Dzień 10/11
Pierwsza książka przeczytana przez Ciebie
Książka, dzięki której zaraziłaś się czytaniem.
 
 
A co jeśli powiem, że nie pamiętam, którą książkę przeczytałam jako pierwszą? Bo tak doprawdy jest. Kiedy staram się sięgnąć pamięcią do momentu, kiedy to po raz pierwszy wzięłam do ręki książkę, to niestety nie jestem w stanie udzielić odpowiedzi, jaki to ona miała tytuł. Nie wiem czemu, ale kiedy staram się przypomnieć sobie jakąś książkę z dzieciństwa, to za każdym razem jest nią książka autorstwa A.A. Milne’a Domyślacie się już, która to? 🙂 Dla tych, co nie kojarzą absolutnie tego nazwiska już tłumaczę, że chodzi oczywiście o… „Kubusia Puchatka”.
Całkiem możliwe, że była to pierwsza przeczytana przeze mnie książka, skoro tak głęboko zapadła w moją pamięć. Tak czy siak innej odpowiedzi i tak nie umiem udzielić 🙂 Jestem natomiast pewna, że właśnie ta książka zaraziła mnie miłością do książek 🙂 Z tego też powodu połączyłam dziś dwa dni, odpowiedziałam na dwa pytania, gdyż nie byłoby sensu pisać kolejnej notki podając tę samą książkę prawda? 🙂
Temat na jutro: Dzień 12 -> Książka, która tak wycieńczyła cię emocjonalnie, że musiałaś przerwać jej czytanie lub odłożyć na jakiś czas?

5 komentarzy

 • Scarlett 23 kwietnia 2012 at 11:05

  Ja również nie potrafię przypomnieć sobie pierwszej książki. Majaczy mi się również Kubuś Puchatek, innym razem Lotta z ulicy Awanturników.

  Reply
 • Marcepankowa 23 kwietnia 2012 at 14:27

  Wybór jak najbardziej uzasadniony 🙂

  Reply
 • kasandra_85 23 kwietnia 2012 at 16:09

  Uwielbiam Kubusia Puchatka:)))

  Reply
 • marichetti 23 kwietnia 2012 at 16:21

  Ja Kubusia nigdy nie trawiłam….

  Reply
 • JULIA ORZECH 23 kwietnia 2012 at 23:45

  Jejku jak się sentymentalnie zrobiło:) Kubusia Puchatka z taką samą okładką czytałam w dzieciństwie:) Pozdrawiam

  Reply

Leave a Comment