130. "KARTY Anielskie wsparcie w miłości" – dr Doreen Virtue

Tytuł oryginalny: The Romance Angels Oracle Cards
Tłumaczenie: Mariusz Warda
Wydawnictwo: Studio Astropsychologii
Data wydania: 2012
Oprawa: pudełko
Ilość stron: 128 + 44 karty
ISBN: 978-83-7377-542-8

Doreen Virtue to znana całemu światu jasnowidzka i metafizyk. Zdobyła trzy tytuły uniwersyteckie z dziedziny psychologii. Jest autorką wielu publikacji oraz zestawów kart. Często bierze udział w programach telewizyjnych oraz radiowych audycjach, gdzie nadano jej pseudonim „Anielska Dama”. Z autorką spotkałam się po raz pierwszy podczas lektury jednej z jej książek, „Ocaleni przez anioły. Jak otrzymać anielskie wsparcie”. Były to zebrane w jednym miejscu świadectwa osób, które w swoim życiu doświadczyły pomocy ze strony tych nieziemskich istot, jakimi są aniołowie. Lektura przypadła mi gustu, dlatego też postanowiłam pójść za ciosem i sięgnąć po coś innego, co stworzyła autorka. Pani Doreen sama wspomina, że zawsze chciała stworzyć talię, która byłaby w pełni skoncentrowana na tematyce miłości. Dlatego też mój wybór padł na zestaw „KARTY Anielskie wsparcie w miłości”, które niedawno ukazały się nakładem wydawnictwa Studio Astropsychologii. Dzięki uprzejmości wydawcy mogłam bliżej przyjrzeć się temu niezwykłemu zestawowi. Jakie wywarł na mnie wrażenie? O tym już za chwilę.

Cały zestaw znajduje się poręcznej wielkości pudełku, które należy pochwalić za jakoś wykonania. Twarda, sztywna oprawa, piękna grafika na wierzchu oraz zachęcający opis na spodniej stronie pudełka zachęcają, aby je otworzyć i zobaczyć, jakie skarby skrywa w swym wnętrzu. W środku znajdujemy podręcznik oraz talię składającą się z 44 kart. Cóż znajdziemy w dołączonej książce? Odnajdziemy w niej wskazówki na temat tego, co powinniśmy uczynić, zanim zaczniemy używać kart. Autorka podała kilka przykładów układów, z których możemy korzystać. Dodatkowo tłumaczy nam, dlaczego w ogóle postanowiła stworzyć ten zestaw i w jakich okolicznościach można z niego korzystać. Nie mogło zabraknąć części, która byłaby poświęcona znaczeniu poszczególnych kart. Stanowi ona blisko 3/4 objętości poradnika. Poszczególne karty, wchodzące w skład „Kart Anielskiego wsparcia w miłości”, zostały spisane alfabetycznie wg pierwszych liter wyrazu nazwy każdej z nich. Dzięki temu stosunkowo łatwo jest odnaleźć interesującą nas kartę podczas wróżenia. Zgodnie z tym, o czym pisze pani Doreen, dzięki talii możemy zadawać pytania z zakresu sfery miłosnej tzw Romantycznym Aniołom, czyli grupie cherubinów, która skupiona jest na kwestiach związanych z miłością. Jednak nie tylko do nich możemy się bezpośrednio zwracać. Autorka daje nam do zrozumienia, że również niektórzy spośród Archaniołów mogą okazać się pomocni, a są to Archanioł Michał, Jofiel, Chamiel, Rafael oraz Raguel. Karty współdziałają z nieomylnym Prawem Przyciągania, dzięki czemu możemy być pewni, że za każdym razem otrzymamy odpowiednią odpowiedź na zadane pytanie.

Jeśli już jesteśmy przy samych kartach, to autorami poszczególnych ilustracji są Lisa Iris, Howard David Johnson oraz Corey Wolfe. Odwalili oni kawał dobrej roboty, gdyż cała talia odznacza się pięknymi grafikami oraz sporą szczegółowością każdej z nich. Oprócz zamieszczonej grafiki, na karcie znajdziemy również wskazówkę, afirmację, która ma nas naprowadzić na odpowiedź na zadane pytanie. Spodnia część kart oraz ich obrzeża zostały również bardzo dopracowane. Na spodzie znajduje się identyczna grafika, którą widzimy na wierzchu pudełka, a brzegi kart są pozłacane. Całość jest po prostu miła dla oka i robi dobre wrażenie.

Jeśli zadajecie sobie w życiu pytania: czy obecny partner jest tym właściwym? czy spotkam miłość swojego życia? co zrobić, aby polepszyć relacje ze swoim partnerem? oraz wiele innych dotyczących bezpośrednio sfery miłosnej, to czym prędzej sięgnijcie po tę pozycję. To naprawdę fajna przygoda. Będziecie mogli powróżyć samym sobie, jak i swoim przyjaciołom. Nawet jeśli będziecie traktowali ten zestaw jedynie jako formę rozrywki, to i tak warto po niego sięgnąć. Ze swojej strony polecam.

Moja ocena: 5/6
Za ten zachwycający zestaw dziękuję wydawnictwu
Tu możecie nieco bliżej przyjrzeć się kartom 🙂

15 komentarzy

 • Karriba 30 listopada 2012 at 13:16

  Moja koleżanka ze studiów byłaby tym zestawem zachwycona 🙂

  Reply
 • Natula 30 listopada 2012 at 13:32

  Nie podchodzę szalenie poważnie do takich kart, ale w sumie można w ich towarzystwie atrakcyjnie spędzić czas 🙂

  Reply
 • Kruszynka 30 listopada 2012 at 13:51

  Fajne, ostatnio interesują mnie takie tematy. Cudne karty, rozejrzę się za nimi 😉
  Zapraszam na świąteczną edycję konkursu z firmą PRYMAT : http://book-and-cooking.blogspot.com/2012/11/konkurs-z-firma-prymat-edycja-swiateczna.html 🙂

  Reply
 • Layla 30 listopada 2012 at 13:59

  Piękne karty 🙂 Śliczna grafika 😉 Chciałabym takie mieć 😀

  Reply
 • Himitsu Korose [Tajemnica Śmierci] 30 listopada 2012 at 14:52

  Z chęcią po nie sięgnę 🙂

  Reply
 • Ewa 30 listopada 2012 at 16:06

  Dla kogoś kogo tematyka interesuje takie karty są idealne. 🙂

  Reply
 • hibou 30 listopada 2012 at 16:13

  Słyszałam o tych kartach 🙂 Aktualnie zapoznaję się z „Anielskim tarotem” Virtue i jestem pod wrażeniem 🙂

  Reply
 • Czytelniczka 30 listopada 2012 at 18:28

  Gdyby to był tarot, to pewnie byłabym przeciwna, ale jeśli chodzi o miłość, to jestem jak najbardziej za:))

  Reply
 • Sol 30 listopada 2012 at 20:16

  Anioły lubię pod każdą postacią 😛 Ostatnio dostałam piękną kulę ze świecącym aniołem *_* Karty brzmią ciekawie, możliwe, że bliżej się z nimi zapoznam. A jak nie, to dzięki za pomysł na prezent!

  Reply
 • Magda 30 listopada 2012 at 20:45

  coś dla mnie 🙂

  Reply
 • Leanika 30 listopada 2012 at 21:17

  Ten zestaw jest dla mnie bardzo interesujacy. Karty wyglądają przepięknie, a poza tym ciekawią mnie takie wróżby i porady

  Reply
 • Blueberry 30 listopada 2012 at 21:21

  Nie cierpię takich „rzeczy”, gadżetów, dlatego pass.

  Reply
 • kasandra_85 1 grudnia 2012 at 09:38

  Tym razem niestety nie dla mnie:(

  Reply
 • Donna 1 grudnia 2012 at 11:11

  Nie, nie i jeszcze raz nie. Tylko zagracają mieszkanie i walają się po szafkach.

  Reply
 • GLAMisPINK 4 grudnia 2012 at 23:13

  Uwielbiam Doreen Virtue 😀 Niewykluczone, że i na karty kiedyś się skuszę 🙂

  Reply

Leave a Comment