111. "Tajemniczy krąg zjawisk PSI" – Leszek Matela, Otylia Sakowska


Wydawnictwo: Studio Astropsychologii
Data wydania: 2000 r
Oprawa: miękka
Ilość stron: 287
ISBN: 83-86737-07-7

 

Leszek Matela to znany publicysta, tłumacz, podróżnik, radiesteta i badacz zjawisk paranormalnych. Z wykształcenia germanista; wykładowca z dziedziny geomancji oraz radiestezji. Wydał blisko pięćdziesiąt książek. Od 1997 roku związany z wydawnictwem Studio Astropsychologii. Nakładem wspomnianego wydawnictwa do rąk czytelników trafiła publikacja będąca owocem współpracy Leszka Mateli z Otylią Sakowską, „Tajemniczy krąg zjawisk PSI”.

Psi jest pierwszą literą słowa psyche, które oznacza duszę. Wzięła się z greckiego alfabetu. Używana do oznaczania przeróżnych parapsychicznych zjawisk. I tym właśnie zajęli się autorzy niniejszej publikacji. Książka została podzielona na trzy główne części, w których to znajdują się zagadnienia związane z konkretną dziedziną. I tak część pierwsza traktuje o paramedycynie, która wykorzystywana jest na co dzień w lecznictwie – homeopatii, zielarstwie, refleksoterapii i wielu innych. Kolejna część dotyczy zagadnień z dziedziny ezoteryki oraz zjawisk mediumicznych. W tym rozdziale autorzy przybliżają nam sylwetki wielu znanych osób, wśród których znaleźli się między innymi Mikołaj Rerich, ojciec Czesław Klimuszko, czy też Johann Wolfgang Goethe. W ostatniej części możemy znaleźć informacje na temat sprzętów wykorzystywanych w badaniach naukowych, czy też takich z pogranicza parapsychologii. Treści zawarte w tym rozdziale udowadniają, że nie wszystkie poznane zjawiska od dawna wykorzystuje się w praktyce na co dzień.

Książka jest niezwykle ciekawą publikacją, która może zainteresować każdego z Was. Niestety autorzy posługują się nie rzadko fachowym językiem, który może przysporzyć co niektórym osobom problemy z odbiorem zawartych w książce treści. Przymykając jednak na to oko, warto sięgnąć po omawianą publikację. Z pewnością dostarczy Wam wielu cennych informacji dotyczących zagadnień, nad którymi z pewnością nie jeden raz się zastanawialiście i zadawaliście sobie pytanie – jak to jest możliwe? Ta książka dostarczy Wam wszelkich odpowiedzi.

Moja ocena: 5/6
Za książkę dziękuję wydawnictwu

12 komentarzy

 • Kruszynka 17 października 2012 at 09:55

  Myślę, że książka mogłaby mi się spodobać 😉

  Reply
 • Ewa 17 października 2012 at 10:16

  A ja raczej pasuję… 🙂

  Reply
 • Cinnamon 17 października 2012 at 11:42

  O autorze nigdy wcześniej nie słyszałam, ale kiedyś interesowałam się zjawiskami parapsychicznymi, więc może kiedyś skuszę się na tę książkę.
  Pozdrawiam 🙂

  Reply
 • Madame K. 17 października 2012 at 11:45

  Nie przepadam za tym wydawnictwem oraz tego typu książkami dlatego raczej nie sięgnę.

  Reply
 • kasandra_85 17 października 2012 at 12:47

  Niestety nie mój klimat, choć jeszcze nie mówię całkowicie „nie”. Może sięgnę z ciekawości? Zobaczymy:)

  Reply
 • Czytelniczka 17 października 2012 at 12:53

  Może być ciekawa:)

  Reply
 • Isadora 17 października 2012 at 14:39

  Zerknęłam tylko ze względu na autora – czytałam jego książkę „Tajemnice Słowian” i mówiąc szczerze nie miałam pojęcia o jego parapsychicznych zapędach, otrzymałam coś całkiem innego, niż się spodziewałam. Raczej nie moje klimaty, ale z tego, co pamiętam, całkiem przekonująco pisze:)
  Pozdrawiam serdecznie!

  Reply
 • Miłośnik książek 17 października 2012 at 15:03

  Z wielką przyjemnością zapoznałbym się z tą książką:)
  Pozdrawiam!

  Reply
 • Tristezza 17 października 2012 at 15:38

  Nie słyszałam o niej wcześniej, ale teraz chętnie po nią sięgnę 🙂

  Reply
 • Blueberry 17 października 2012 at 20:17

  Oj, nie, zdecydowanie.

  Reply
 • marichetti 18 października 2012 at 22:47

  Haha ciekawe, aczkolwiek nie wiem czy dla mnie 😀

  Reply
 • Tala 18 października 2012 at 23:55

  Tematyka mnie interesuje, ale raczej tylko w prozie 🙂 Tak więc, po tę książkę z całą pewnością nie sięgnę 🙂

  Reply

Leave a Comment